Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -3
Reklama

Łańcuch Światła w piątek w Poznaniu

KaT
piątek, 24.11.2017 r.
godz. 14.22
KaT | piątek, 24.11.2017 r., godz. 14.22
Łańcuch Światła w piątek w Poznaniu
fot. Łańcuch Światła Poznań / archiwum

Poznaniacy ponownie spotkają się „w obronie podstawowych praw”.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1029 hPa
POJUTRZE
pogoda
-1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Ustawy o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa są właśnie opracowywane i „poprawiane” w Sejmie. Politycy liczą na to, że nie zauważymy, co dla nas szykują. Jeśli ustawy (obojętnie czy w wersji proponowanej przez Prezydenta RP, czy przez PiS) przejdą i zostaną podpisane (być może już w najbliższy poniedziałek), to sądy będą totalnie przejęte przez polityków. Zaczną oni decydować o wymiarze sprawiedliwości, a „nieposłuszni” obywatele, dziennikarze, czy politycy będą skazywani za niewinność. Jeśli politycy przejmą Sąd Najwyższy, to będą również wpływać na ważność wyborów - wyjaśniają organizatorzy poznańskiego Łańcucha Światła.

W związku z tym 28 organizacji pozarządowych wychodzi w piątek wieczorem na ulice. W Poznaniu Łańcuch Światła zaplanowano na Starym Rynku, pod pręgierzem. Rozpocznie się o 19.00. Udział w wydarzeniu potwierdziło na Facebooku ponad 1400 osób.

Organizatorzy przypominają, że na spotkaniu nie mają się pojawiać flagi czy emblematy partii politycznych, nie ma też być buczenia, wuwuzeli czy krzyków. W zamian mieszkańcy mają zabrać ze sobą wszystko to „co świeci” (poza świecami, których wosk trudno usuwa się z ulic). Całość ma potrwać około 30 minut.

Reklama