Reklama
Reklama

Żużel: Skorpiony będą silniejsze, ale w drugiej lidze pojedzie sporo gwiazd

Skład PSŻ powinien teraz wyglądać nieco inaczej fot. Piotr Sagalara
Skład PSŻ powinien teraz wyglądać nieco inaczej fot. Piotr Sagalara

Na papierze drużyna Naturalna Medycyna PSŻ Poznań powinna być w sezonie 2018 silniejsza niż rok wcześniej. Ligowi rywale również jednak nie próżnowali w okresie transferowym.

Od początku priorytetem działaczy z Golęcinia było zatrzymanie trzonu zespołu, który w debiucie od razu awansował do fazy play-off. To się udało; pomimo zainteresowania ze strony innych klubów nowe umowy parafowali Mateusz Borowicz, Władimir Borodulin i Frederik Jakobsen, który był jedną z rewelacji 2. Ligi Żużlowej.

- Skład dostosowany będzie do możliwości finansowych - powtarza jak mantrę prezes Arkadiusz Ładziński. Choć Skorpionom daleko do finansowych potentatów ligi, to władzom klubu udało się upolować całkiem pokaźną "zwierzynę": barw PSŻ bronić będzie David Bellego. Francuz w tym roku reprezentował KSM Krosno, zdobywając średnio 2,203 punktu na bieg. To ósmy wynik PLŻ 2. Najlepszy z poznaniaków, Frederik Jakobsen, wykręcił średnią biegopunktową na poziomie 1,985.

Skład oparty na Jakobsenie, Borowiczu, Borodulinie i Bellego powinien gwarantować emocje i mógłby pokusić się o komplet zwycięstw przynajmniej na swoim torze, a to powinno zagwarantować kolejny awans do play-off.

W drużynie zostali Marcel Kajzer i Daniel Pytel, tym razem jednak nie muszą mieć oni pewnego miejsca w składzie. Przybył im bowiem rywal w osobie Michała Łopaczewskiego, który powinien być cennym wzmocnieniem szczególnie w meczach wyjazdowych. Niewiadomą będzie forma Marcela Kajzera.

Trener Tomasz Bajerski mieć będzie ponadto do dyspozycji pokaźną liczbę zawodników zagranicznych. Umowy z PSŻ parafowali Max Dilger, Matej Kus, Kasper Lykke Nielsen czy Jason Joergensen i każdy z nich będzie chciał zasłużyć sobie na szansę występu.

Skorpiony nie mogą pochwalić się jeszcze swoimi wychowankami. Na razie jedynym juniorem w kadrze jest Kevin Fajfer, który zdecydował się na opuszczenie macierzystego Startu Gniezno. Pozostali młodzieżowcy zostaną wypożyczeni z klubów startujących w wyższych ligach.

- Chcemy powalczyć o coś więcej - mówił kilka tygodni temu prezes Ładziński. Ruchy wykonane przez władze klubu z pewnością potwierdzają te plany, ale okres transferowy w najniższej klasie rozgrywkowej był wyjątkowo gorący.

Zdecydowanym faworytem do awansu będzie Stal Rzeszów, która zakontraktowała m.in. kilkukrotnego mistrza świata Grega Hancocka, a także Tomasza Jędrzejaka, Macieja Kuciapę, Edwarda Mazura, Rory"ego Schleina, Kyle"a Howartha czy Dawida Stachyrę.

Ponownie groźna powinna być Ostrovia Ostrów Wlkp., wzmocniona m.in. Renatem Gafurowem czy Bjarne Pedersenem, a w barwach Kolejorza Opole oglądać będziemy Sebastiana Ułamka.

Zaciąg z ekstraligi pojawił się również w Unii Kolejarzu Rawicz, czyli tak naprawdę rezerwach klubu z Leszna, które występować będą w Rawiczu. Gwiazdami będą Adam Skórnicki i Damian Baliński, wspierani przez grupę młodych zawodników i obcokrajowców.

W sezonie 2017 PSŻ zakończył walkę na półfinale fazy play-off. Teraz ten wynik powinien zostać powtórzony, a w razie dobrej formy poszczególnych zawodników poznaniacy powinni pokusić się o coś więcej. Pierwsze miejsce wydaje się być jednak zarezerwowane dla zespołu z Rzeszowa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro