Reklama
Reklama

Za dużo progów zwalniających? Zdaniem radnego PiS powodują hałas i mogą uszkodzić auto

Radny Michał Boruczkowski zastanawia się, czy miasto walczy z negatywnymi skutkami montażu progów zwalniających na ulicach.

Jak podkreśla radny Prawa i Sprawiedliwości, coraz częściej w mieście montuje się progi spowalniające, które według mieszkańców poprawiają bezpieczeństwo w rejonie. Ale jak zauważa Michał Boruczkowski, progi bywają też uciążliwe. Mają m.in. wytwarzać hałas w związku z podskakującymi na nich autami, gdy są zbyt wysokie mogą doprowadzić do uszkodzenia pojazdu, a także zużywania się niektórych samochodowych części. - Hamowanie i przyspieszanie powoduje znacznie wyższe wytworzenie spalin samochodowych - pisze radny. I dodaje: "nadmierna styczność mieszkańców, poprzez auta, z podskakiwaniem na progach zwalniających, może prowadzić do bólów kręgosłupa".

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Michał Boruczkowski w interpelacji do prezydenta Poznania dopytuje czy progi są wystarczająco oddalone od domów, jak są budowane i czy miasto niweluje negatywne skutki ich montowania. Urzędnicy nie odpowiedzieli jeszcze na pytania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
9.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
16.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro