Reklama
Reklama

Studenci Uniwersytetu Medycznego ponownie na placu Wolności. Popierają lekarzy rezydentów

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Ponad 1000 osób zadeklarowało, że weźmie udział w drugiej odsłonie manifestacji wspierającej protest Porozumienia Zawodów Medycznych.

- System opieki zdrowotnej w Polsce, to sprawa która dotyczy bezpośrednio nas wszystkich. Wielokrotnie Poznaniacy pokazali, że w ważnych sprawach potrafią się jednoczyć ponad wszelkimi podziałami. Dzisiaj naszego wsparcia wymaga zaniedbana od lat ochrona zdrowia. Sytuacja jest dramatyczna. Wesprzyjmy razem protest. Poprawny sytuację pacjentów. Pokażmy, że mamy dość długich kolejek, zawołajmy jednym głosem o zmiany. Chodźcie z nami - apelują organizatorzy poznańskiej manifestacji.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 16.00 na placu Wolności. W trakcie zaplanowano nie tylko przemówienia, ale też badania profilaktyczne i warsztaty z pierwszej pomocy. Całość ma potrwać do godziny 19.00.

Podobnie jak w przypadku pierwszej manifestacji, organizatorzy proszą, by na transparentach zachować apolityczność. Protestujący domagają się wzrostu finansowania ochrony zdrowia do 6,8 proc. PKB w trzy lata. Chcą też zmniejszenia kolejek do lekarzy, likwidacji biurokracji, poprawy warunków pracy i płacy w ochronie zdrowia.

Komentarze niedostępne ze względu na przeciążenie serwera.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro