Co za mecz! Lechia Gdańsk - Lech Poznań 3:3

Szalony mecz w Gdańsku! Lech Poznań dwukrotnie odrabiał stratę gola, raz wyszedł na prowadzenie, ale ostatecznie podzielił się punktami z tamtejszą Lechią.

Pierwsze minuty zwiastowały przewagę Kolejorza. Goście nie mieli może klarownych sytuacji, ale dłużej utrzymywali się przy piłce i sprawiali wrażenie zespołu lepiej poukładanego.
Sytuacja zmieniła się w 13. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Rafał Wolski, Błażej Augustyn ubiegł Lasse Nielsena i strzałem z 5. metra dał Lechii prowadzenie.
Goście słabo zareagowali na stratę gola. Tworzenie akcji ofensywnych przychodziło im z trudem, a ponieważ gospodarze nie zamierzali za wszelką cenę dążyć do podwyższenia prowadzenia, to mecz nie stanowił zbyt atrakcyjnego widowiska.
Nenad Bjelica mógł być zmartwiony sytuacją zdrowotną jego piłkarzy: z powodu urazów jeszcze przed przerwą boisko opuścili Rafał Janicki i Mario Situm.
Wyrównanie padło w 37. minucie. Z rzutu wolnego mocno dośrodkował Mihai Radut, a Maciej Gajos sprytnie trącił piłkę, czym kompletnie zaskoczył golkipera gospodarzy.
Sporo emocji przyniósł doliczony czas pierwszej połowy. W polu karnym Lecha starli się Nielsen i Marco Paixo, ale Tomasz Musiał nie dopatrzył się przewinienia. Po chwili otrzymał jednak sygnał z wozu VAR i po weryfikacji przyznał gospodarzom jedenastkę, którą na gola zamienił M. Paixao.
Tuż po zmianie stron arbiter znów skorzystał z VAR. Tym razem korzyść odnieśli goście: czerwoną kartkę za faul na Gytkajerze zobaczył Michał Nalepa.
Przez kilka minut Kolejorz starał się wykorzystać grę w przewadze. Doskonałą okazję miał Gajos, ale przegrał pojedynek sam na sam z Kuciakiem.
W końcu przycisnęli goście i mimo gry w osłabieniu kilkukrotnie poważnie zagrozili bramce Putnockiego.
Lech wyszedł na prowadzenie w ciągu dwóch minut. Najpierw niepotrzebnie z własnego pola karnego wyszedł Kuciak, a Rakelss świetnie zagrał do Gytkjaera, który posłał piłkę do pustej bramki. Chwilę później w końcu błysnął Jevtić, a jego dośrodkowanie z lewej strony strzałem głową wykończył Makuszewski.
Wtedy wydawało się, że Lech wywiezie z Gdańska 3 punkty. Druga żółta kartka dla Raduta wyrównała jednak siły obu zespołów, a samobójcza bramka Emira Dilavera oznaczała wynik 3:3. Przy szóstym tego dnia golu nie popisał się Matus Putnocky, który zawahał się przy wyjściu z bramki i został przelobowany przez kolegę z zespołu.

W ostatnich minutach bardziej ofensywnie grał Lech, ale więcej bramek nie obejrzeliśmy. Ostatecznie Lech i Lechia podzieliły się punktami, choć przy odrobinie szczęścia oba zespoły mogły pokusić się o zwycięstwo.

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 3:3 (2:1)

Lechia: Dusan Kuciak - Mato Milos, Simeon Sławczew, Mateusz Lewandowski, Marco Paixao (Kuświk 78"), Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Rafał Wolski (Krasić 79"), Flavio Paixao (Oliveira), Joao Nunes, Paweł Stolarski

Rezerwowi: Damian Podleśny - Milos Krasić, Patryk Lipski, Sebastian Mila, Grzegorz Kuświk, Mateusz Matras, Joao Oliveira

Lech: Matus Putnocky - Robert Gumny, Lasse Nielsen (Rakels 68"), Rafał Janicki (Dilaver), Wołodymyr Kostewicz - Łukasz Trałka, Maciej Gajos - Maciej Makuszewski, Darko Jevtić, Mario Situm (Radut 28") - Christian Gytkjaer

Rezerwowi: Miłosz Mleczko, Abdul Aziz Tetteh, Mihai Radut, Emir Dilaver, Kamil Jóźwiak, Radosław Majewski, Deniss Rakels

Bramki: Gajos 37", Gytkjaer 70", Makuszewski 72" - Augustyn 13", M. Paixao 45"+ (k), Dilaver 76" (samobójcza)

Kartki: Jevtić 10" (żółta), Nalepa 52" (czerwona), Radut 70" (żółta), Radut 74" (czerwona)

Sędzia:Tomasz Musiał

Lechia Gdańsk
3:3
90:00 00:00
90
Koniec spotkania. Lechia Gdańsk - Lech Poznań 3:3. Bramki: Augustyn, M. Paixao, Dilaver (s) - Gajos, Gytkjaer, Makuszewski
76
Piłka dośrodkowana w pole karne Lecha, pechowo odbił ją Dilaver i skierował do własnej bramki
76
CO ZA MECZ! 3:3!
74
Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Raduta
72
Jevtić dośrodkował z lewej strony, Makuszewski świetnie wszedł w pole karne i strzałem głową pokonał Kuciaka
72
Gol! Makuszewski!
72
70
Makuszewski zagrał do Rakelssa, poza swoje pole karne niepotrzebnie wyszedł Kuciak, wykorzystał do Gytkjaer, który otrzymał podanie od Rakelssa i posłał piłkę do pustej bramki
70
Bramka! Gytkjaer!
70
Żółta kartka dla Raduta za faul na rywalu
69
Lech w końcu przedostał się pod bramkę Lechii, ale Guytkjaer nie sięgnął zagrywanej przez Makuszewskiego piłki
67
Zmiana w Lechu: Rakels za Nielsena
66
Dobre zachowanie obrony Lecha przy dośrodkowaniu Wolskiego
65
Kontra gospodarzy po stracie Raduta, wszystko skończyło się jednak rzutem rożnym
54
Dośrodkowanie, zamieszanie pod bramką Lechii, w ofensywie faulował jednak Gumny. Piłka dla gospodarzy
53
Jevtić uderzył po ziemi ale trafił w mur, dobitka odbiła się od obrońcy. Rzut rożny dla Lecha