Reklama

Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok dla sprawcy brutalnego gwałtu z Piły. Paweł J. spędzi za kratami piętnaście lat

fot. BS
fot. BS

Paweł J. napadł i brutalnie zgwałcił kobietę w rejonie dworca kolejowego w Pile. Mężczyzna został szybko ujęty i usłyszał zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem, a sąd skazał go na karę piętnastu lat pozbawienia wolności. Obrońca gwałciciela złożył apelację, ale Sąd Apelacyjny podtrzymał zasądzoną wcześniej karę.

O sprawie pisaliśmy w lipcu ubiegłego roku. Trzydziestoletnia kobieta została napadnięta w rejonie dworca kolejowego w Pile i brutalnie zgwałcona. Napastnik pozostawił ją w opuszczonym budynku, a życie uratowała jej pracownica kolei, która usłyszała ciężko ranną kobietę. Policjanci szybko wpadli na trop 25-letniego Pawła J., któremu postawiono zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem. Sąd pierwszej instancji uznał mężczyznę winnym i skazał go na karę piętnastu lat pozbawienia wolności.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Obrońca Pawła J. złożył apelację, a we wtorek zajął się nią Sąd Apelacyjny. Sąd zadecydował, że podtrzymuje wyrok pierwszej instancji, a to oznacza, że mężczyzna spędzi piętnaście lat w więzieniu. Mężczyzna ma też sądowy zakaz zbliżania się do kobiety, powinien też zapłacić zadośćuczynienie w wysokości 100 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
77.26 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro