Reklama
Reklama

Forciarze zapraszają na spacer w poszukiwaniu śladów Fortu Winiary

fot. Reduta
fot. Reduta

W najbliższą sobotę odbędzie się spacer w poszukiwaniu śladów Fortu Winiary. W rolę przewodników wcielą się członkowie Stowarzyszenia Reduta.

Stowarzyszenie Reduta organizuje cykliczne wycieczki po poznańskich fortyfikacjach, a w najbliższą sobotę zaprasza na spacer po poznańskiej Cytadeli - Kto, po co i dlaczego zbudował na Wzgórzu Winiarskim najpotężniejszy XIX-wieczny fort w Europie? Co ma z tym wspólnego Aleja Niepodległości i Rondo Kaponiera? Ile podziemnych tuneli prowadzi z Poznania do Berlina? Co to jest "droga kryta", "blokhauz" i "przeciwskarpa" ? Jak blisko Poznania była granica z Rosją? Jak wyglądały walki o fort? - na te i wiele inny pytań odpowiedzą przewodnicy w czasie sobotniego spaceru. Początek spaceru zaplanowano na godzinę 11, a jego uczestnicy spotkają się przy schodach prowadzących na Cytadelę vis a vis dworca Poznań Garbary. Szacowany czas spaceru to trzy godziny.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
65.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro