Reklama
Reklama

Brutalna bójka w Kaliszu. Pobity w ciężkim stanie trafił do szpitala, a jeden ze sprawców usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

zdj. ilustracyjne | fot. policja
zdj. ilustracyjne | fot. policja

W nocy z soboty na niedzielę w rejonie ulicy Górnośląskiej w Kaliszu doszło do brutalnej bójki, w której wzięło udział kilkanaście osób. Jeden z uczestników zdarzenia w stanie ciężkim trafił do szpitala, a dwóch najbardziej brutalnych napastników usłyszało już zarzuty.

Z relacji portalu Fakty Kaliskie wynika, że w miniony weekend grupa siedmiu mężczyzn w wieku 17-21 lat napadła na trzech strażaków, którzy ulicą Górnośląską wracali ze spotkania towarzyskiego - Zdarzenie miało charakter bardzo dynamiczny. Bójka wywiązała się w ciągu praktycznie kilkunastu sekund, doszło do szarpaniny, która miała typowy przebieg, po czym w końcowym momencie agresja tych dwóch podejrzanych nie wynikała już z udziału w tej klasycznej wymianie ciosów, lecz została skierowana wobec osoby, która już w żaden sposób nie zagrażała, bo leżała na ziemi - relacjonuje na łamach portalu Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Prokuratura nie ujawnia szczegółów pobicia, ale wiadomo, że poszkodowany mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala. Ofiara doznała między innymi wielomiejscowych złamań w obrębie czaszki.

Śledczy wytypowali dwóch mężczyzn, którzy odpowiadają za brutalne pobicie leżącego mężczyzny. To dziewiętnastoletni Maciej J. oraz siedemnastoletni Aleksander P. -Zakwalifikowano to zdarzenie jako bójkę, z tym że wobec jednego z podejrzanych, którego poziom agresji był już wysoce odbiegający od zachowania pozostałych uczestników, jego sposób działania zakwalifikowano jako usiłowanie zabójstwa.Drugiego z mężczyzn, wobec których złożyliśmy wniosek o tymczasowy areszt, zakwalifikowaliśmy jako uczestnika bójki, której następstwem było zagrożenie życia - wyjaśnia Katarzyna Socha, prokurator. Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał Maciej J. i może mu za to grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Pozostałym uczestnikom zdarzenia postawiono zarzut udziału w występku o charakterze chuligańskim.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
14.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro