Reklama
Reklama

Poznańscy urzędnicy rozczarowani decyzją NSA w sprawie parkowania

W poniedziałek Naczelny Sąd Administracyjny zdecydował: za parkowanie w strefie płatnego parkowania poza wyznaczonymi do tego miejscami nie można wystawić opłaty dodatkowej za brak biletu parkingowego. Urzędnicy w Poznaniu nie kryją, że decyzja im się nie podoba.

Dlaczego? - Okazało się, że kontrolerzy strefy płatnego parkowania są skuteczni, a opłaty dodatkowe są na tyle zniechęcające, że kierowcy w dużej części przestali parkować w miejscach niedozwolonych - mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania. Teraz urzędnicy obawiają się, że na ulice powróci "samowolka".

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA


Zgodnie z decyzją NSA rady gmin muszą dostosować regulaminy stref płatnego parkowania do treści uchwały, a kierowcy, którzy zostali obciążeni opłatami dodatkowymi za postój (bez wniesienia opłaty) w miejscach "niewyznaczonych" mogą kwestionować ich nałożenie przed sądami administracyjnymi. Zarząd Dróg Miejskich nie wie jednak czy pieniądze będą zwracane. - ZDM czeka na upublicznienie całości uchwały, tak by nasi prawnicy mogli się z nią zapoznać - mówi Agata Kaniewska, rzeczniczka ZDM.

- Auta pozostawiane są w przejściach dla pieszych, bramach wjazdowych - wymienia Przemysław Piwecki ze straży miejskiej. Sprawa jest prosta - za pozostawienie auta w miejscu niewyznaczonym na terenie SPP nie zapłacimy opłaty dodatkowej za brak biletu parkingowego, ale możemy zapłacić mandat nałożony przez straż miejską lub policję w wysokości do 500 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
24.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro