Reklama
Reklama

120 nowych mieszkań komunalnych powstanie na Strzeszynie

We wtorek poprzez symboliczne wbicie łopaty, którego dokonał zastępca prezydenta Poznania, Tomasz Lewandowski oraz prezes ZKZL, Arkadiusz Stasica, ogłoszono oficjalne rozpoczęcie budowy. Nowoczesne osiedle komunalne powstanie przy ulicy Biskupińskiej na Strzeszynie.

Na ulicy Biskupińskiej rusza budowa 8 trzykondygnacyjnych budynków z drogami dojazdowymi, parkingiem oraz placem zabaw. Na nowym osiedlu powstaną 72 mieszkania 2-pokojowe, 32 kawalerki oraz 16 mieszkań 3-pokojowych. Największy lokal będzie miał 66,34 m2, najmniejszy - 33, 38 m2. Część mieszkań zostanie też przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Bardzo cieszę się, że w Poznaniu rusza kolejna inwestycja, która pomoże nam w pewnym stopniu rozwiązać problem lokali komunalnych w naszym mieście. Poznań ma takich mieszkań zdecydowanie mniej niż inne duże aglomeracje. Jest to wynik wieloletnich zaniedbań, z którymi teraz się mierzymy. Nie da się tego problemu rozwiązać inaczej jak poprzez budowę nowych mieszkań - mówi zastępca prezydenta miasta, Tomasz Lewandowski.

Koszt inwestycji to ponad 16 milionów złotych. Budową nowych mieszkań zajmie się poznańska spółka Agrobex.

Budowa tego osiedla to kolejna duża inwestycja miejska w zakresie polityki komunalnej. Cały czas trwają prace przy ul. abp. W. Dymka i ul. Zawady. Obie budowy realizowane są zgodnie z harmonogramem. W przyszłym roku będą gotowe do zamieszkania. Z kolei jeszcze w październiku nowi lokatorzy powinni wprowadzać się do mieszkań przy ul. Bolka. Planujemy także kolejne działania w tym obszarze - dodaje Lewandowski.

Jeszcze w tym roku ma ruszyć kolejna tego typu inwestycja. Budowa nowych mieszkań ma się rozpocząć przy ul. Nadolnik, gdzie powstać ma budynek z 71 mieszkaniami i 1 lokalem użytkowym. Na razie realizacja projektu jest na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę od Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro