Reklama

Bombowe ćwiczenia policjantów na poligonie w Biedrusku

Szkolenie z działań procesowych po eksplozji materiałów wybuchowych przeszli ostatnio na poligonie w Biedrusku policjanci, prokuratorzy oraz przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej.

Szkolenie dla przedstawicieli policji i prokuratury zostało zorganizowane we współpracy z Żandarmerią Wojskową, a wzięło w nim udział sześćdziesiąt osób -Szkolenie miało dwuetapowy charakter. W pierwszym policyjni pirotechnicy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Poznaniu detonowali na poligonie w Biedrusku różnorodne ładunki wybuchowe. Eksplozje następowały w samochodach i w pobliżu nich. Miało to wymiar zbliżony do realiów. Po detonacjach do działań przystępowali policyjni technicy, policjanci i prokuratorzy. Podczas oględzin trenowano sposoby najbardziej właściwego odnajdywania i zabezpieczania śladów powybuchowych - relacjonuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Szkoleniu towarzyszyła też część teoretyczna. W jej trakcie omawiano wszystkie aspekty ćwiczonych elementów.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
39.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro