Reklama
Reklama

Bombowe ćwiczenia policjantów na poligonie w Biedrusku

Szkolenie z działań procesowych po eksplozji materiałów wybuchowych przeszli ostatnio na poligonie w Biedrusku policjanci, prokuratorzy oraz przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej.

Szkolenie dla przedstawicieli policji i prokuratury zostało zorganizowane we współpracy z Żandarmerią Wojskową, a wzięło w nim udział sześćdziesiąt osób -Szkolenie miało dwuetapowy charakter. W pierwszym policyjni pirotechnicy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Poznaniu detonowali na poligonie w Biedrusku różnorodne ładunki wybuchowe. Eksplozje następowały w samochodach i w pobliżu nich. Miało to wymiar zbliżony do realiów. Po detonacjach do działań przystępowali policyjni technicy, policjanci i prokuratorzy. Podczas oględzin trenowano sposoby najbardziej właściwego odnajdywania i zabezpieczania śladów powybuchowych - relacjonuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Szkoleniu towarzyszyła też część teoretyczna. W jej trakcie omawiano wszystkie aspekty ćwiczonych elementów.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro