Reklama
Reklama

Poznańska posłanka pyta o przewozy dla uczestników akcji "Różaniec do granic": Czy transport na Woodstock też będzie darmowy?

Już w czwartek informowaliśmy o promocji Polregio skierowanej do uczestników akcji "Różaniec do granic". Sprawą zainteresowała się poznańska posłanka Joanna Schmidt.

Przypomnijmy, że wszyscy uczestnicy mogą dojechać do przygranicznych kościołów kolejami należącymi do spółki Przewozy Regionalne -Oferta ma na celu umożliwienie zamierzającym wziąć udział w modlitwie różańcowej dojazdu i powrotu do i z miejscowości, w których znajdują się wyznaczone kościoły. Z pociągu PolRegio będzie można skorzystać na podstawie biletu jednorazowego na przejazd "tam" w cenie 1zł. Bilet ten będzie upoważniał również do powrotu - czytamy w komunikacie spółki.

Sprawa wzbudziła sporo kontrowersji, a zapytanie w tej sprawie do Ministra Infrastruktury skierowała Joanna Schmidt. Posłanka Nowoczesnej dopytuje: Czy Ministerstwo Infrastruktury udzieliło dotacji celowej na organizację promocji? Ile wyniosła dotacja i jaki będzie koszt promocji dla podatników? Z czyjej inicjatywy przekazano dotację i kto podjął decyzję w tej sprawie?

Posłanka dopytuje też, czy na podobną hojność będą mogli liczyć np. uczestnicy Przystanku Woodstock, którzy każdego roku dojeżdżają pociągami do Kostrzyna nad Odrą. Zapytanie zostało złożone jako poselska interpelacja, a to oznacza, ze minister będzie musiał odpowiedzieć na przesłane pytania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro