Reklama

Nowe ZOO zamknięte również w sobotę!

fot. ZOO Poznań
fot. ZOO Poznań

Już wcześniej informowaliśmy, że Nowe ZOO będzie dziś zamknięte przez cały dzień. Niestety po południu pracownicy ZOO poinformowali, że ogród będzie zamknięty także w sobotę.

Od rana ZOO informowało, że zniszczenia na terenie ogrodu są ogromne - Ja jeszcze nie byłam na miejscu i nie widziałam strat, ale pracownicy, którzy są w ogrodzie od 20 lat twierdzą, że takich strat jeszcze nigdy nie widzieli. Tak źle jeszcze nie było - mówiła Małgorzata Chodyła, rzeczniczka ZOO. Informowano wówczas, że ZOO będzie zamknięte przez cały piątek. Teraz okazuje się, że zwiedzający nie wejdą na teren ogrodu również w sobotę -Bardzo przepraszamy wszystkich tych, którzy chcieli nas jutro odwiedzić. Przez całą noc walczyliśmy z żywiołem. Od rana trwają prace naprawcze i wielkie sprzątanie, jednak nie udało nam się jeszcze uporać z awariami prądu. Awarii uległa trafostacja, która zapewnia dopływ prądu m.in. do zabezpieczeń elektrycznych na wybiegach zwierząt, część z nich nie będzie zatem mogła być wypuszczona na zewnętrzne wybiegi. Byłoby zatem nieuczciwe zapraszać zwiedzających, skoro wiemy, że części zwierząt nie będzie na wybiegach. Czekamy na służby energetyczne, które mają dziś ręce pełne roboty w całym mieście - informuje Małgorzata Chodyła, rzeczniczka ZOO.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro