Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -4

Zagrożony wyginięciem kajman znaleziony w prywatnym mieszkaniu. Trafił do poznańskiego ZOO

sk
piątek, 22.09.2017 r.
godz. 12.32
sk | piątek, 22.09.2017 r., godz. 12.32
Zagrożony wyginięciem kajman znaleziony w prywatnym mieszkaniu. Trafił do poznańskiego ZOO
fot. Policja

Poznański ogród zoologiczny ma nowego podopiecznego. To kajman okularowy, znaleziony w prywatnym mieszkaniu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1027 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w Żaganiu (województwo lubuskie) weszli do jednego z lokali na terenie miasta, który zajmowany był przez młodego mężczyznę. - Podczas przeszukania, w pokoju młodego mężczyzny policjanci ujawnili prawie 40-centymatrowego kajmana okularowego – gada, będącego na liście zwierząt zagrożonych wyginięciem, który był w niewoli. Okazało się, że domownicy nie mają żadnych zezwoleń i dokumentów związanych z pochodzeniem tego kajmana - poinformowała podinsp. Sylwia Woroniec z żagańskiej policji.

Funkcjonariusze skontaktowali się z władzami poznańskiego ZOO. Dyrektor Ewa Zgrabczyńska wysłała na miejsce lekarza weterynarii i pracownika placówki. Potwierdzili oni, że gad przetrzymywany był w nieodpowiednich warunkach. Niedożywiony kajman został przetransportowany do starego ZOO, gdzie trafił do specjalnego terrarium.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy pod kątem złamania przez młodego mężczyznę przepisów ustawy o ochronie przyrody i ustawy o ochronie zwierząt. Dopiero po zakończeniu czynności okaże się czy usłyszy on jakieś zarzuty.