Reklama

Pierwsza w Polsce rzeźba upamiętniająca Przemysława Gosiewskiego. Matka posła: Chciałabym, aby kolejna stanęła we Włoszczowej

fot. twitter.com/clazarewicz
fot. twitter.com/clazarewicz

Z okazji 10-lecia uzdrowiska Dąbki w mieście powstała ławeczka z rzeźbą przedstawiającą Przemysława Gosiewskiego. To właśnie poseł PiS był orędownikiem nadania takiego statusu miastu.

Uroczystość odsłonięcia ławeczki Przemysława Gosiewskiego odbyła się w trakcie obchodów dziesięciolecia uzdrowiska Dąbki. W uroczystości wzięła między innymi udział matka posła, który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Jadwiga Czarnołęska - Gosiewska wspominała, że jej syn przez wiele miesięcy walczył o statusu uzdrowiska, a ostateczną decyzję w tej sprawie podjął ówczesny premier Jarosław Kaczyński -Żyję, aby upamiętniać dokonania syna.Przemuś między innymi napisał konstytucję dla Polski swojego autorstwa. Bardzo nam go brakuje, ale jako matka cieszę się, że stanie ławeczka w Dąbkach, która podkreśli jego zasługi dla tej miejscowości i gminy Darłowo. Bo, gdyby Dąbki nie miały statusu uzdrowiska, to by bardzo dużo na tym straciły wszystkie tutejsze sanatoria oraz cała gmina Darłowo- powiedziała Jadwiga Czarnołęska - Gosiewska, której słowa cytuje portal slawno.naszemiasto.pl. Matka Gosiewskiego dodała, że to dopiero pierwszy pomnik jej syna -Chciałabym, aby kolejna stanęła we Włoszczowej.

Zdjęcie pomnika udostępnił na Twitterze dziennikarz Cezary Łazarewicz, który skomentował krótko - Znałem go, ale nie rozpoznaję.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro