Reklama
Reklama

Remont torowiska na ul. Dąbrowskiego: informacje dla kierowców

fot. Miłosz Kosicki

W poniedziałek rozpocznie się ostatni remont zaplanowany w tym roku przez Zarząd Transportu Miejskiego. Wymienione zostanie torowisko na ulicy Dąbrowskiego. Jak będą mogli poruszać się tu kierowcy?

Torowisko zostanie wyremontowane na odcinku od Mickiewicza do Rynku Jeżyckiego. MPK zaznacza, że stan torowiska jest fatalny i dlatego remont jest konieczny. Ostatnie poważne prace remontowe odbywały się tu w latach 80-tych. Inwestycja będzie kosztować 2,5 mln złotych i obejmie wymianę szyn, podkładów, słupów trakcyjnych. - Prace będą wykonywane w dwóch zasadniczych etapach tj. po jednym torze, tak aby utrzymać przejezdność ul. Dąbrowskiego w kierunku Ogrodów - wyjaśnia Marek Grzybowski z MPK Poznań. - Wykonamy wymianę całej konstrukcji torowiska od ul. Prusa do ul. Mickiewicza (podsypka tłuczniowa, podkłady, szyny), a nawierzchnia torowiska zostanie odtworzona w masie bitumicznej. Jednocześnie ZDM będzie w tym samym czasie prowadził prace związane z porządkowaniem zieleni na południowej części ul. Dąbrowskiego. Będziemy również prowadzić prace sieciowe. Wymienimy drut jezdny, osprzęt i postawimy nowe słupy trakcyjne.

O tym, jakie zmiany zajdą w komunikacji miejskiej przez remont piszemy TUTAJ. Ze zmianami muszą też jednak liczyć się kierowcy. Od poniedziałku ulica Dąbrowskiego, między Mickiewicza i Kraszewskiego, będzie jednokierunkowa (od centrum w stronę Rynku Jeżyckiego). - Jadący ul. Dąbrowskiego w stronę centrum będą zobowiązani do skrętu w lewo w ul. Kościelną lub w prawo w ul. Kraszewskiego. Nie będzie możliwości skrętu w prawo z ul. Kraszewskiego w ul. Dąbrowskiego, możliwy natomiast będzie przejazd południową pierzeją Rynku Jeżyckiego, ul. Prusa i Żurawią. Objazd zamkniętej relacji w ciągu ul. Dąbrowskiego wyznaczono ulicami: Kościelną, Poznańską i Roosevelta - tłumaczy Zarząd Transportu Miejskiego.

Prace zostaną podzielone na dwa etapy. Pierwszy etap obejmie południową jezdnię ul. Dąbrowskiego i pas zieleni. - Południowy odcinek ul. Kochanowskiego, od ul. Słowackiego do ul. Dąbrowskiego, będzie dwukierunkowy bez wyjazdu w ul. Dąbrowskiego. W tym czasie niedostępne będą miejsca parkingowe po południowej stronie ul. Dąbrowskiego na odcinku prac.

Drugi etap obejmie północną jezdnię ulicy Dąbrowskiego. - Ulica Strzałkowskiego i północny odcinek ul. Kochanowskiego będą ulicami dwukierunkowymi bez wjazdu w ul. Dąbrowskiego. W tym czasie niedostępne będą miejsca parkingowe po północnej stronie ul. Dąbrowskiego.

Aby ułatwić kierowcom życie, na czas remontu pojawią się dodatkowe miejsca parkingowe na jednokierunkowym odcinku ul. Dąbrowskiego (po północnej stronie Rynku Jeżyckiego). Przypominamy, że prace mają potrwać do drugiej połowy listopada.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
24.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro