Słabe widowisko i podział punktów. Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:0

W meczu 8. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań zremisował bezbramkowo z Pogonią Szczecin. Spotkanie stało na niskim poziomie i nie dostarczyło spodziewanych emocji.

Oba zespoły rozpoczęły mecz dość spokojnie. Częściej przy piłce byli gospodarze, ale posiadanie futbolówki nie przekładało się na okazje strzeleckie. Goście z kolei czekali na ruch gospodarzy i z łatwością rozbijali wszelkie próby ataku.
Piłkarze Nenada Bjelicy bardzo rzadko zapuszczali się w okolice pola karnego Pogoni. W 17. minucie mocnym i celnym strzałem popisał się Niklas Barkroth, ale na posterunku był Łukasz Załuska. Kilkadziesiąt minut później okazało się, że była to najlepsza okazja lechitów do zdobycia bramki w pierwszej połowie.

Ostatecznie pierwsza połowa okazała się bardzo nudna i mało atrakcyjna dla widzów. Oba zespoły popełniały wiele błędów, notowały sporo strat i niecelnych podań. Najlepszą okazję zmarnował Kamil Drygas. Były gracz Kolejorza otrzymał świetne podanie od Niepsuja, ale po strzale z kilku metrów świetnie interweniował Putnocky.

Po zmianie stron mecz nie nabrał rumieńców. Pogoń wciąż była stroną dominującą, miała znaczną przewagę w posiadaniu piłki, ale jej ataki były schematyczne i łatwe do rozpracowania przez zdyscyplinowaną taktycznie defensywę Lecha.

Ofensywę Portowców nieco rozruszało wejście Spasa Deleva. Bułgarowi udało się wygrać kilka pojedynków na skrzydłach, a jego akcje kończyły się zwykle dobrym zagraniem w kierunku Frączczaka. Napastnik Pogoni był jednak słabo dysponowany i nie zamienił dobrych podań choćby na groźny strzał.

Ofensywa Kolejorza w drugich 45 minutach właściwie nie istniała, nie zmieniło tego nawet wejście Nickiego Bille Nielsena. Napastnik Lecha, podobnie jak wcześniej Christian Gytkjaer, był kompletnie odcięty od podań i ani razu nie zagroził bramce gospodarzy. Kulała przede wszystkim gra skrzydłami: Situm i Barkroth są obecnie w znacznie niższej formie niż Makuszewski, a boczni obrońcy ograniczali się zwykle do defensywy i nie włączali się w akcje zaczepne.

Ostatecznie żadne bramki nie padły, a wynik 0:0 można uznać za sprawiedliwy. Lech zrobił niewiele, żeby zdobyć gola, był za to niemal bezbłędny w obronie.

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:0

Pogoń: Łukasz Załuska - David Niepsuj, Cornel Rapa, Lasha Dvali, Ricardo Nunes - Jakub Piotrowski (Zwoliński 73"), Kamil Drygas, Dariusz Formella (Delev 64"), Dawid Kort, Adam Gyurcso - Adam Frączczak (Tsintsadze 81")

Rezerwowi: Adrian Henger, Sebastian Walukiewicz, Hubert Matynia, Tomasz Hołota,Mate Tsintsadze, Spas Delev, Łukasz Zwoliński

Lech: Matus Putnocky - Robert Gumny, Emir Dilaver, Lasse Nielsen, Wołodymyr Kostewicz (De Marco 26") - Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh, Mihai Radut (Majewski 81"), Nicklas Barkroth, Christian Gytkjaer (Bille Nielsen 65"), Mario Situm

Rezerwowi: Jasmin Burić, Nicki Bille Nielsen, Deniss Rakels, Radosław Majewski, Kamil Jóźwiak, Vernon De Marco, Rafał Janicki

Bramki:

Kartki: Rapa 36" (żółta), Frączczak 61" (żółta), Drygas 62" (żółta), Dilaver 76" (żółta)

87
Trudno spodziewać się zdobycia gola. Gra jest szarpana, brakuje dośrodkowań i strzałów
84
Nie ma gola! Drygas świetnie doszedł do dośrodkowania na 6. metrze, ale uderzył niecelnie
77
Groźna akcja Pogoni, Delev wygrał pojedynek, wbiegł w pole karne i zagrał do Frączczaka, ale ten nie opanował piłki
69
Zagranie Nunesa w pole karne Pogoni, Putnocky odważnie wyszedł z bramki i przejął piłkę
63
Pogoń wciąż w ataku pozycyjnym. Lech nie stworzył sobie po przerwie żadnej okazji
62
Teraz żółta kartka dla Drygasa za faul na Trałce
61
Frączczak faulował Nielsena. Żółta kartka
59
Zagranie za plecy obrońców Lecha, Frączczak był bliski przejęcia piłki, ale arbiter pokazał pozycję spaloną
58
Ładne, prostopadłe zagranie Drygasa do Formelli, ten zagrywał wzdłuż bramki, ale piłka odbiła się od nogi De Marco o trafiła w ręce Putnockiego
45
Ładna akcja Pogoni, wszystko zakończyło się jednak niecelnym zagraniem Formelli spod linii końcowej
45
Pierwsza połowa przedłużona o 2 minuty
45
Rozpoczęła się 45. minuta spotkania
43
Tetteh ładnie odebrał piłkę, wygrał indywidualny pojedynek, zagrał do Situma, ale ten niecelnie podawał do Barkrotha
42
nie ma gola! Radut dośrodkowywał piłkę z lewe strony, wbiegający w pole karne Trałka spóźnił się o centymetry i nie zdołał celnie uderzyć
40
Z trybun słychać pierwsze gwizdy, kibice niecierpliwą się z powodu niskiego poziomu spotkania
28
Na trybunach zjawiła się spora grupa kibiców Lecha, którzy głośno dopingują swój zespół
13
Sporo walki w środku pola. Żaden z zespołów nie stworzył sobie jeszcze dogodnej okazji strzeleckiej
11
Niewiele emocji w Szczecinie, mecz ma przeciętny poziom
7
Gospodarze znacznie dłużej utrzymują się przy piłce, goście nastawili się na kontrataki