Reklama
Reklama

Europoseł o spotkaniu Duda - Kaczyński: była daleko idąca wola porozumienia się i kontynuacji tej reformy

Jarosław Kaczyński opuszcza Pałac Prezydencki | fot. Tomasz Gzell/PAP
Jarosław Kaczyński opuszcza Pałac Prezydencki | fot. Tomasz Gzell/PAP

W piątek Jarosław Kaczyński spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. Tematem rozmów w pałacu prezydenckim była między innymi reforma sądownictwa.

Przypominamy, że Andrzej Duda w lipcu, po fali protestów zawetował dwie z trzech ustaw reformujących sądy i zapowiedział przygotowanie własnych projektów ustaw. Prezydenckie weto ochłodziło stosunki pomiędzy pałacem prezydenckim a partią rządzącą, ale właśnie temu tematowi poświęcone było piątkowe spotkanie prezesa PiS z Andrzejem Dudą.

Spotkanie trwało 2,5 godziny, a o jego przebiegu obie strony wypowiadały się dość lakonicznie. Dopiero w sobotę o szczegółach mówił Ryszard Czarnecki - Rozmowa był konstruktywna i merytoryczna i dotyczyła przede wszystkim kwestii reformy wymiaru sprawiedliwości. Według mojej wiedzy była daleko idąca wola porozumienia się i kontynuacji tej reformy - mówił na antenie RMF FM europoseł i dodawał -Różnice mogą być w dwóch, trzech punktach, natomiast co do generalnych założeń to jest pełna zgoda.

Z informacji przekazywanych w minionym tygodniu przez pałac prezydencki wynika, że prezydenckie projekty ustaw są w tej chwili na ukończeniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
14.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro