Reklama
Reklama

Jest przetarg na wybór firmy, która opracuje projekt węzła Grunwaldzka

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się konsultacje dotyczące tego, jak ma wyglądać zintegrowany węzeł komunikacyjny Grunwaldzka na granicy Poznania i Plewisk. Właśnie ogłoszono przetarg na wybór firmy, która opracuje projekt.

Wykonawcy, którzy są zainteresowani przygotowaniem programu funkcjonalno-użytkowego wraz z projektem budowlanym dla węzła komunikacyjnego Grunwaldzka, mogą zgłaszać się do Poznańskich Inwestycji Miejskich do 11 września. - Zadaniem wybranego oferenta będzie opracowanie projektu budowlanego wiaduktu kolejowego (tunelu drogowego) wraz z układem drogowym, budowy i przebudowy infrastruktury podziemnej i naziemnej, parkingów, infrastruktury autobusowej przy peronie kolejowym w kierunku Poznania, a także projektu zagospodarowania terenu z małą architekturą i zielenią. On również sporządzi m.in. kosztorys inwestorski oraz harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji inwestycji. Do jego obowiązków będzie także należało uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy - zaznacza Zarząd Dróg Miejskich.

Kompletny program funkcjonalno-użytkowy ma powstać do sierpnia przyszłego roku (obecnie trwają konsultacje w tej sprawie, o czym piszemy TUTAJ). Do końca 2018 roku ma być gotowy projekt budowlany z kosztorysami i wnioskiem o pozwolenie na budowę. Decyzje niezbędne do prowadzenia inwestycji mają zapaść maksymalnie wiosną 2019 roku. Inwestycja ma być realizowana przez trzy lata i ma się zakończyć maksymalnie 30 czerwca 2022 roku. Szacuje się, że prace będą kosztować 60 milionów złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro