Reklama

Zuchwała kradzież w muzeum: kupił bilet na wystawę i zabrał rzeźbę

fot. Policja
fot. Policja

W piątek z Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej skradziono XVIII-wieczną rzeźbę przedstawiającą świętego Franciszka.

Złodziej, jak turysta, kupił bilet na wystawę w muzeum, zaczął ją zwiedzać i w pewnym momencie zabrał rzeźbę stanowiącą część ekspozycji. Do zdarzenia doszło około godziny 11.00, a o sprawie natychmiast poinformowano policję. Wizerunek złodzieja został nagrany przez kamery monitoringu - policjanci szybko zaczęli więc poszukiwania. Czynności cały czas są prowadzone.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Wartość skradzionej rzeźby szacuje się na około 5000 złotych. Figura ma 56 centymetrów wysokości. Muzeum już podjęło kroki, by do takich sytuacji nie dochodziło w przyszłości.

 • Aktualizacja
  środa, 23.08.2017 r., godz. 09.04
  Aktualizacja
  środa, 23.08.2017 r., godz. 09.04
  Policja zatrzymała złodzieja. Odzyskano skradzioną figurę. Okazuje się, że w domu mężczyzny znajdowały się dziesiątki eksponatów sakralnych - część z nich jest kradziona. Więcej szczegółów policja poda wkrótce.
 • Aktualizacja
  środa, 23.08.2017 r., godz. 10.27
  Aktualizacja
  środa, 23.08.2017 r., godz. 10.27
  Zatrzymany to 51-latek z powiatu krotoszyńskiego. W jego domu odnaleziono figury, rzeźby, obrazy, lichtarze, przedmioty liturgiczne oraz inne precjoza o tematyce sakralnej, które prawdopodobnie są kradzione. - Wśród tych przedmiotów policjanci rozpoznali obraz Jezusa z pielgrzymem skradziony 2 lata temu z Gnieźnieńskiej Fary - informuje Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji. Mężczyźnie może grozić do 10 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
36.31 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro