Reklama
Reklama

Ratajczaka: droga rowerowa zamiast miejsc parkingowych. "Zero zakazu i jazda z mandatami"

fot. Maciej
fot. Maciej

Nowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Kościuszki i Ratajczaka budzi sporo kontrowersji. Kierowcy skarżą się m.in. na problemy z parkowaniem i otrzymywane mandaty.

- Tak działa rowerowa mafia. Wymalują kilka pasów na żółto, do tego zero zakazów postoju i jazda z mandatami. Znowu droga rowerowa powstała kosztem jednego pasa ruchu oraz miejsc postojowych. Tak trzymać. Niech zrobią jeszcze po jednym pasie dla aut na Królowej Jadwigi, a na koniec roku proponuję drogę rowerową na obwodnicy Poznania - napisał do nas czytelnik Maciej.

Rzeczywiście, na ul Ratajczaka powstał kontrapas rowerowy. Wątpliwości kierowców budzi jednak m.in. parkometr Płatnej Strefy Parkowania, który nie został zdemontowany. W poniedziałek wielu kierowców po powrocie do samochodu zobaczyło założoną na kole blokadę.

- Na wspomnianym odcinku ul. Ratajczaka - po wschodniej stronie jezdni (od strony budynku Starego Browaru) powstał kontrapas rowerowy oznaczony linią ciągłą - z uwagi na tymczasowy charakter zmian jest on wymalowany żółtą farbą. Pozostał tam jedynie postój taxi. Przypominamy także, że niewolno parkować na drodze rowerowej. Nie ma w tym miejscu także informacji (znaków pionowych) zezwalających na parkowanie na jezdni lub chodniku. Jednocześnie żółte oznakowanie na jezdni ma wyższą rangę od znajdującego się na części chodnika starego (białego). Dlatego prosimy kierowców o zawracanie uwagi na obowiązujące po zmianach oznakowanie - tłumaczy Marcin Idczak z Zarządu Dróg Miejskich.

ZDM przypomina, że parkować można po zachodniej stronie ulicy, gdzie zwiększono liczbę miejsc do tego przeznaczonych. Ponadto strażnicy miejscy zostaną poproszeni o bardziej wyrozumiałe podejście do tematu. - Wystąpimy do Straży Miejskiej z prośbą, by nieprawidłowo parkujących w wymienionym miejscu kierowców jedynie pouczać na wstępnym etapie po wprowadzeniu zmian. Przy chodniku natomiast zostanie rozwinięta dodatkowo taśma oddzielająca kontrapas od chodnika - zapowiedział Idczak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro