Reklama
Reklama

Poznań Pride Week we wrześniu: zbierają pieniądze na organizację. Znowu będą tęczowe flagi na ulicach

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na organizację Poznań Pride Week i Marszu Równości. W ubiegłym roku uzbierano ponad 30 tysięcy złotych. W tym roku organizatorzy liczą, że pieniędzy, a tym samym atrakcji, będzie jeszcze więcej.

Organizatorem wydarzeń jest grupa Stonewall - poznańskie stowarzyszenie zajmujące się prawami osób LGBT+. 6 dni temu ruszyła zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów imprezy. - Pierwszego dnia zebraliśmy 7000 tysięcy złotych i bardzo się z tego cieszymy - mówi Mateusz Sulwiński z grupy Stonewall. W tej chwili na koncie jest ponad 13 500 złotych. Minimalny cel wyznaczony przez organizatorów to 15 800 złotych. - Ale liczymy, że uda nam się uzbierać znacznie więcej, bo mamy ambitniejsze cele - dodaje.

W tym roku Stonewall liczy, że uzbiera przynajmniej 35 tysięcy złotych. Podobnie jak w ubiegłym roku, na ulicach mają się pojawić tęczowe flagi. I to jeszcze więcej niż rok temu. - Uczestnicy Poznań Pride Week 2017 ponownie będą mogli się bawić na wielkim pikniku przedmarszowym. W Parku Marcinkowskiego znów będzie można zobaczyć foodtrucki, kolorową strefę dla dzieci i scenę z występami utalentowanych wokalistów - zapowiadają organizatorzy.

Są też nowości. Na jednej z ulic Starego Miasta miałaby się odbyć wielka uliczna "tęczowa" impreza w stylu imprez w londyńskim Soho. W Poznaniu może też wystąpić berliński teatr Maxim Gorki. - Planujemy też wystawienie instalacji informacyjnej "Road to Equality" na temat drogi Irlandii do równości małżeńskiej. Wystawę otworzy panel dyskusyjny z udziałem irlandzkich polityków i aktywistów, którzy podzielą się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami w walki o legalizację małżeństw jednopłciowych - dodają.

Poznań Pride Week odbędzie się w dniach 17 - 24 września. Wspomożesz jego organizację TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro