Reklama
Reklama

Poznańska policja podsumowała długi weekend na drogach Poznania i powiatu poznańskiego: 121 zdarzeń drogowych, 23 osoby ranne i 14 pijanych kierowców

fot. policja/archiwum
fot. policja/archiwum

Blisko pięciuset policjantów z Poznania pilnowało porządku na drogach w czasie długiego weekendu. W tym czasie doszło między innymi do 101 kolizji i 20 wypadków drogowych.

Policjanci ruchu drogowego każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem użytkowników dróg, ale okres tzw. długich weekendów to czas szczególnie intensywny dla policjantów -W dniach od 11 do 15 sierpnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Przez pięć dni na drogach Poznania i powiatu poznańskiego procowało 460 funkcjonariuszy drogówki. W tym czasie doszło do 20 wypadków i 101 kolizji drogowych. W wyniku tych zdarzeń 23 osoby zostały ranne. Mimo wielokrotnych apeli i ostrzeżeń ze strony policji 14 osób zostało przez policjantów zatrzymanych za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków - relacjonuje Maciej Święcichowski z poznańskiej policji.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
2.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro