Reklama
Reklama

Gniezno: apelują, by przestrzegać zakazu wstępu do zniszczonych lasów. "Widzimy tam grzybiarzy"

fot. Nadleśnictwo Gniezno
fot. Nadleśnictwo Gniezno

Skrajnie nieodpowiedzialnie zachowują się osoby, które nie przestrzegają zakazu wstępu do lasów na terenie wybranych leśnictw w Nadleśnictwie Gniezno.

Jak informuje Karolina Fiutak-Łachowska z Nadleśnictwa Gniezno, już 12 sierpnia, a więc tuż po nawałnicy, która przeszła nad okolicą, wprowadzono zakaz wstępu do lasów na terenie leśnictw Brody, Kowalewko, Nowaszyce, Las Miejski i Zakrzewo. Wszystko przez ogromne zniszczenia drzewostanu spowodowane przez huraganowy wiatr.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA


Mimo apeli i tablic z informacjami o zakazie ustawionych przy wejściach do lasu, pracownicy Lasów Państwowych obserwują ludzi, którzy poruszają się między powalonymi drzewami. Nie tylko robią sobie zdjęcia w tej okolicy, ale też... zbierają grzyby. - To jest skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Drzewa są niestabilne, w każdej chwili mogą runąć na ziemię - mówi Fiutak-Łachowska.

Obecnie Nadleśnictwo Gniezno skupia się na tym, by usunąć drzewa z dróg w lasach i by w ogóle można było dojechać do pozostałych terenów. - Sprawę skomplikował komunikat, który pojawił się na stronie Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, w którym można przeczytać, że prezydent miasta zezwala mieszkańcom na uporządkowanie we własnym zakresie zalegających konarów i gałęzi oraz nieodpłatne pozyskiwanie drewna na cele opałowe z dróg gminnych. Wiele osób nie sprawdza jednak, o które drogi chodzi i zaczyna robić "porządki" na naszym terenie, a jest to niedopuszczalne - zaznacza.

Wykaz dróg gminnych, z których można zabierać drewno dostępny jest TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Może być bardzo niebezpiecznie. Jest ostrzeżenie IMGW również dla Poznania!
2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
32.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro