Zmiany kluczem do wygranej. Cracovia - Lech Poznań 0:2

Lech Poznań pokonał w wyjazdowym spotkaniu Cracovię. O zwycięstwie Kolejorza przesądziły gole zawodników wprowadzonych z ławki rezerwowych.

Trener Nenad Bjelica po raz kolejny zdecydował się na rotację i posunął się w niej bardzo daleko: poza wyjściowym składem znaleźli się m.in. Christian Gytkjaer, Matus Putnocky, Wołodymyr Kostewicz czy Emir Dilaver.
Cracovia od początku koncentrowała się przede wszystkim na neutralizowaniu poczynań ofensywnych Kolejorza i w pierwszych 45 minutach tak naprawdę nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji.
Znacznie lepiej piłkarze Michała Probierza wywiązywali się z zadań defensywnych. Kolejorz miał ogromne problemy z przedostaniem się pod bramkę Pasów i choć miał wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, to Mateusz Sandomierski rzadko musiał interweniować.
Przed przerwą najlepszą okazję miał Nicki Bille Nielsen. Na długi słupek świetnie dośrodkował z lewej strony Mario Situm, Duńczyk celnie uderzył głową, ale zrobił to zbyt słabo, żeby zaskoczyć golkipera.
Po zmianie stron gra była bardziej otwarta. W 53. minucie powinno być 0:1, ale nikt z dwójki Nielsen - Deniss Rakels nie zdołał zamknąć świetnego zagrania wzdłuż bramki w wykonaniu Roberta Gumnego.
Kilka minut później Kolejorz miał sporo szczęścia:Dytiatjew zgrał piłkę do Piątka, ten uderzał głową z 5. metra, ale futbolówka odbiła się od słupka i trafiła w ręce Jasmina Buricia.
O wygranej Lecha zadecydowali zawodnicy wprowadzeni z ławki rezerwowych. W 82. minucie na linii pola karnego faulowany był Maciej Makuszewski, ale arbiter nie zdążył nawet zareagować, bo do piłki dopadł Kamil Jóźwiak i ładnym, mierzonym strzałem dał Kolejorzowi prowadzenie.
2 minuty później było już "po meczu". Mihai Radut wypuścił na wole pole Makuszewskiego, ten przyjął piłkę, popatrzył na ustawienie kolegów i posłał futbolówkę na 11. metr, a Christian Gytkjaer pewnym strzałem ustalił wynik spotkania.
Po drugim golu z gospodarzy zupełnie zeszło powietrze. Do ostatniego gwizdka lechici kontrolowali grę i nie dali się zaskoczyć rywalom.

Dzięki wygranej Lech ma już 7 punktów, o 3 mniej niż prowadzące w tabeli Zagłębie Lubin. W następnej kolejce Kolejorz podejmie Miedziowych na INEA Stadionie.

Cracovia - Lech Poznań 0:2 (0:0)

Cracovia: Sandomierski - Wójcicki, Dytiatjew, Malarczyk, Pestka - Zenjov, Covilo (Dimun 40"), Drewniak, Mihalik (Wdowiak 78") - Piątek, Vestenicky (Szczepaniak 57")

Rezerwowi: Pesković, Helik, Sowah, Deleu, Dimun, Wdowiak, Szczepaniak

Lech: Jasmin Burić - Robert Gumny, Lasse Nielsen, Rafał Janicki, Mario Situm - Łukasz Trałka, Maciej Gajos, Mihai Radut, Nicklas Barkroth (Jóźwiak 73"), Deniss Rakels (Makuszewski 64"), Nicki Bille Nielsen (Gytkjaer 67")

Rezerwowi: Matus Putnocky, Maciej Makuszewski, Christian Gytkjaer, Kamil Jóźwiak, Nikola Vujadinović, Vernon De Marco, Radosław Majewski

Bramka: Jóźwiak 82", Gytkjaer 84"

Kartki: Rakels 45" (żółta), Situm 45" (żółta), Drewniak 49" (żółta), Piątek 64" (żółta), Radut 67" (żółta),

89
Cracovia nie rzuciła się do jakichś szaleńczych ataków, gospodarze stracili już chyba wiarę w zwycięstwo
89
88
Tylko katastrofa może zabrać dzisiaj Lechowi 3 punkty
84
Świetna piłka na wolne pole do Makuszewskiego, ten pięknie wyłożył ją Gytkjaerowi, a Duńczyk pewnym strzałem z 11. metra zdobył gola
84
2:0! Gytkjaer!
83
Na linii pola karnego faulowany był Makuszewski, arbiter nie zdołał jednak zareagować, do bezpańskiej piłki dopadł bowiem Jóźwiak i ładnym strzałem z 16. metra dał Lechowi prowadzenie
82
Gola dla Lecha! Jóźwiak!
81
Błyskawiczna akcja Szczepaniaka i fantastyczne dośrodkowanie do Zenjova, ten niepilnowany uderzał głową, ale nie trafił w bramkę
81
Nie ma gola dla Cracovii!
80
Makuszewski ograł Wdowiaka i zagrał w pole karne, żaden z jego partnerów nie doszedł jednak do piłki
72
Makuszewski próbował uderzenia z linii pola karnego, strzał mu jednak kompletnie nie wyszedł
70
Oba zespoły szukają zwycięskiej bramki, na razie mają jednak problem z oddaniem celnego strzału
67
Zmiana w Lechu: Gytkjaer za Nielsena
67
Żółtą kartą ukarany Mihai Radut
66
Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Lecha, Szczepaniak uderzał głową, ale bardzo niecelnie
64
Zmiana w Lechu: Makuszewski za Rakelsa
64
Żółta kartka za faul za Piątka
63
Coraz więcej miejsca na boisku mają piłkarze, obrony obu zespołów nie są już tak szczelne
61
Z kilku metrów głową uderzał Piątek i pomylił się o centymetry
61
Szczęście Lecha! słupek!
59
Długie zagranie z rzutu wolnego w pole karne Lecha, ale Burić zdołał złapać piłkę
57
Zmiana w Cracovii: schodzi Vestenicky, za niego Szczepaniak
56
Trener Probierz szykuje kolejną zmianę, w Lechu na razie bez roszad personalnych
55
Lech zaczyna się rozkręcać, oby to był dobry znak
53
Powinien być gol dla Lecha! Barkroth świetnie zagrał do Gumnego, ten jeszcze lepiej posłał mocną piłkę wzdłuż bramki, ale Nielsen i Rakels nie zdołali zamknąć akcji
37
Lech ma nieznaczną przewagę, Cracovia głównie się broni, ale goście muszą kreować więcej sytuacji
34
Ależ bomba Gajosa! Bramkarz Cracovii obronił potężne uderzenie zza pola karnego
32
Situm świetnie dośrodkował z lewej strony na długi słupek, Duńczyk uderzył głową, ale zbyt słabo, żeby zaskoczyć bramkarza
32
Nie ma gola! kapitalną okazję zmarnował Bille Nielsen
30
Pół godziny gry za nami. Cracovia na razie świetnie neutralizuje grę ofensywną Lecha