Reklama
Reklama

Grunwald: zatrzymano rowerowego złodzieja i odzyskano jednoślady

fot. Policja

1 sierpnia z ulicy Strusia skradziono rower. Sprawą zajęli się policjanci, którzy szybko ustalili tożsamość złodzieja i go zatrzymali. 19-latek na koncie ma więcej takich przestępstw. Kilka jednośladów odzyskano, teraz poszukiwani są ich właściciele.

Po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży roweru z ulicy Strusia, na miejsce pojechali funkcjonariusze. Okazało się, że wizerunek złodzieja nagrała kamera monitoringu. - Po wykonaniu zdjęcia młodego chłopaka, który zabrał rower, policjanci rozpoczęli poszukiwania. Został zauważony na terenie jednej z ulic i zatrzymany. To 19-letni mieszkaniec Poznania. Rower zdążył już sprzedać paserowi - tłumaczy Maciej Święcichowski z poznańskiej policji.

Policjanci odwiedzili mężczyznę, który kupił rower od 19-latka. W miejscu jego zamieszkania zabezpieczono również drugi rower pochodzący z przestępstwa. 19-latek w międzyczasie "przypomniał" sobie o 9 innych miejscach, z których ukradł rowery. - Część z nich nie była nawet zabezpieczona. Podczas przeprowadzonego eksperymentu procesowego, 19-latek dokładnie wskazał miejsca i sposób, w jaki jednoślady trafiały w jego ręce. Wybierał miejsca nie objęte monitoringiem. Usłyszał zarzut kradzieży, natomiast mężczyzna, który kupował kradzione przedmioty - zarzut paserstwa - oba są zagrożone karą 5 lat więzienia - dodaje.

Jeden z odzyskanych rowerów trafił już do właściciela. Teraz policja szuka właścicieli pozostałych jednośladów. Jeśli rozpoznajesz swój rower, skontaktuj się z policjantami z Grunwaldu pod numerem 61 84 121 11.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro