Kolejorz nie dał rywalowi szans! Lech Poznań - Piast Gliwice 5:1

W 3. kolejce Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pokonał na INEA Stadionie Piasta Gliwice. Mecz toczył się pod dyktando Kolejorza, szczególnie w drugiej połowie.

Goście nie zamierzali ograniczyć się do defensywy i już w 1. minucie, po błędzie Lasse Nielsena, Maciej Jankowski podał do Konstantina Vassiljeva, a tego w ostatnim momencie powstrzymał Jasmin Burić.
Pierwsza połowa była dość wyrównana. Lech dłużej utrzymywał się przy piłce, ale jego atakom brakowało dokładności. Goście sprawiali z kolei wrażenie drużyny bardziej zdecydowanej w ofensywie, nie przekładało się to jednak na bramki.
W 40. minucie faulowany w polu karnym Piasta był rozgrywający bardzo dobre spotkanie Kamil Jóźwiak, a jedenastkę na gola zamienił Nicki Bille Nielsen.
Chwilę później było 2:0. Maciej Makuszewski wpadł w pole karne Piasta i potężnie uderzył pod poprzeczkę, nie dając bramkarzowi szans. Celebrując gola skrzydłowy dał do zrozumienia, że jego partnerka spodziewa się dziecka.
Po zmianie stron goście mieli ogromne problemy z ponownym wejściem w mecz. Wykorzystywali to gospodarze i na bramkę Piasta sunęły kolejne ataki. Doskonałą okazję zmarnował Bille Nielsen, a po strzale Radosława Majewskiego kunsztem popisał się Dobrivoj Rusov.
Piast tak naprawdę tylko raz zagroził w drugich 45 minutach bramce Lech i od razu zdobył gola. Z rzutu wolnego dośrodkował Vassiljev, Bukata zgrał piłkę wzdłuż bramki, a Barisić trochę przypadkowo posłał ją do siatki.
Ostatni kwadrans to popis gry Kolejorza. Na 3:1 wolejem trafił Christian Gytkjaer, wykorzystując dośrodkowanie Niklasa Barkrotha. Podwyższył Łukasz Trałka, który ładnie przyjął piłkę w polu karnym i płaskim strzałem posłał ją do siatki.
Wynik spotkania ustalił Gytkjaer, a wielka w tym zasługa Roberta Gumnego, który świetnie zagrał z prawego skrzydła na 5. metr, a napastnik ubiegł obrońcę i wepchnął futbolówkę do siatki.

Wynik 5:1 mówi sam za siebie. Kolejorz w świetnym stylu odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo, do tego doszły premierowe bramki Christiana Gytkjaera. Piłkarze Neada Bjeicy spełnili oczekiwania i kibice w spokoju mogą czekać na czwartkowe spotkanie z FC Utrecht.

Lech Poznań - Piast Gliwice 5:1 (2:0)

Lech: Jasmin Burić - Robert Gumny, Emir Dilaver, Lasse Nielsen, Wołodymyr Kostewicz - Łukasz Trałka, Maciej Gajos - Maciej Makuszewski (Barkroth 63"), Radosław Majewski, Kamil Jóźwiak (Situm 76") - Nicki Bille Nielsen (Gytkjaer 67")

Rezerwowi: Matus Putnocky, Mario Situm, Mihai Radut, Nicklas Barkroth, Rafał Janicki, Christian Gytkjaer, Deniss Rakels

Piast: Dobrivoj Rusov - Marcin Pietrowski, Aleksandar Sedlar, Hebert, Martin Konczkowski, Uros Korun, Patryk Dziczek, Martin Bukata, Sasa Zivec (Jagiełło 57"), Konstantin Vassiljev, Maciej Jankowski (Barisić 57")

Rezerwowi: Jakub Szmatuła, Denis Gojko, Karol Angielski, Aleksander Jagiełło, Josip Barisić, Mateusz Mak, Adam Mójta

Bramki: Bille Nielsen 40" (k), Makuszewski 44", Gytkjaer 78", 85", Trałka 83" - Barisić 62"

90
Koniec spotkania. Lech Poznań - Piast Gliwice 5:1. Bramki: Bille Nielsen, Makuszewski, Trałka, Gytkjaer (2) - Barisić
92
Strzał Trałki! Bramkarz gości znów na posterunku
91
Situm uderzał z ostrego kąta, bramkarz gości zdołał sparować piłkę na rzut rożny
90
Lechici spokojnie utrzymują się przy piłce
89
Nic już w tym meczu nie stanie się Lechowi
85
Świetne dośrodkowanie Gumnego na 5. metr, tam był Gytkjaer i pewnie wykorzystał okazję
80
Piast w drugiej połowie praktycznie nie stworzył zagrożenia. Wyjątkiem oczywiście akcja bramkowa
78
Barkroth zagrał w pole karne, Gytkjaer uderzył z pierwszej piłki i mamy 3:1 dla Lecha!
72
Gytkjar wpadł w pole karne, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i dał bramkarzowi możliwość skutecznej interwencji
62
Vassiljev zagrał w pole karne, Bukata zgrał piłkę w stronę Barisicia, ten trafił ją brzuchem i skierował do siatki
55
Mocne uderzenie Makuszewskiego z dystansu, Rusov zdołał jednak obronić to uderzenie
54
Za nami chwila przerwy w grze, rywalizacja już wznowiona
51
Tym razem sytuację sam na sam zmarnował Majewski!
50
Majewski świetnie zagrał w pole karne, Majewski przyjął piłkę, ale nie był w stanie celnie uderzyć z 6. metra
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. Lech Poznań - Piast Gliwice 2:0. Bramki: Bille Nielsen (k), Makuszewski
45
pierwsza połowa przedłużona o 2 minuty
44
Makuszewski urwał się prawą stroną, wbiegł w pole karne, mocno uderzył i piłka wpadła pod poprzeczkę. 2:0!
44
2:0! Makuszewski!
43
Makuszewski stracił piłkę na prawym skrzydle, piłka dla gości
40
Golkiper gości wyczuł intencje Bille Nielsena, ale uderzenie było bardzo precyzyjne i mocne
35
Lech znacznie dłużej utrzymuje się przy piłce, na razie nie daje to jednak efektu
33
Niezła wrzutka Majewskiego, Nielsen uderzał głową, ale niecelnie
33
Majewski uderzał z dystansu, piłka odbiła się jednak od jednego z obrońców. Rzut rożny dla Lecha
31
Gra została wznowniona
30
Chwila przerwy na uzupełnienie płynów
30
Rajd Gumnego w polu karnym Piasta, Zivec w ostatnim momencie wybił piłkę na rzut rożny
23
Szybka akcja Piasta, uderzenie Zivca z linii pola karnego, ale piłka przeleciała nad bramką
21
Zaczynają rozkręcać się gracze Kolejorza
20
Teraz celne uderzenie Jóźwiaka z 16. metra, ale zbyt słabe, żeby zaskoczyć bramkarza
20
AJ! Majewski przejął piłkę przed polem karnym, przebiegł kilka metrów i uderzył, piłka minęła jednak bramkę
19
Jóźwiak przedarł się prawą stroną, ale jego dośrodkowanie w pole karne okazało się niecelne
18
Złe rozegranie rzutu rożnego: Majewski zagrywał przed pole karne, ale Gajos nie opanował piłki