Bez celnego strzału i bez punktów. Wisła Płock - Lech Poznań 1:0

W meczu 2. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Wisłą Płock. Mecz stał na bardzo niskim poziomie, a zwycięstwo dało gospodarzom trafienie Dominika Furmana.

Nenad Bjelica ponownie zdecydował się na rotację składu. Od pierwszej minuty na boisku pojawili się m.in. Jasmin Burić, Rafał Janicki, Deniss Rakels czy Nicki Bille Nielsen. W meczowej osiemnastce nie znalazło się za to miejsce choćby dla Macieja Makuszewskiego, a Darko Jevtcia wyeliminowała kontuzja.
Pierwsze minuty pozwalały mieć nadzieję na dobre widowisko. Niestety, tempo gry szybko spadło, walka toczyła się głównie w środkowej strefie, a poczynania obu zespołów pełne były niedokładnych zagrań.
Kolejorz w pierwszej połowie nie oddał choćby jednego celnego strzału i to wystarczyłoby za recenzję. Blado prezentowali się Rakels i Nielsen, brakowało też jakiegoś błysku ze strony środkowych pomocników. Piłkarze Bjelicy grali po prostu bardzo słabo, a nie jak kandydat do mistrzostwa.
Gospodarze wcale nie byli lepsi, a bramce Buricia poważnie zagrozili tylko raz. Z dystansu potężnie uderzył Arkadiusz Reca, ale Bośniak zdołał sparować piłkę na rzut rożny.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Tempo nadal było apatyczne, a sytuację Lecha pogorszyła bezmyślność Abdula Aziza Tetteha, który bardzo ostrym wślizgiem zaatakował Recę, za co obejrzał czerwoną kartkę.
Pomimo liczebnej przewagi gospodarze nie ruszyli do ataków, tylko czekali na ruchy Kolejorza. Trener Bjelica dokonał zmian personalnych, nie dawały one jednak efektów. Nieliczne akcje Lecha były zasługą głównie Kostewicza, który często włączał się do gry na lewym skrzydle.
Decydująca o wyniku meczu bramka padła w 66. minucie. Dominik Furman podbiegł z własnej połowy w okolice pola karnego, łatwo ograł Trałkę i mocno uderzył na bramkę. Nie najlepiej zachował się w tej sytuacji Burić i chwilę później musiał wyciągać futbolówkę z siatki.
Do końca spotkania Lech niemiłosiernie się męczył i nie był w stanie sforsować defensywy Wisły. Poznaniacy wyglądali momentami jak zespół kompletnie pozbawiony pomysłu na grę, a kiedy już udało się przedostać w okolice bramki rywala, to brakowało precyzji.

Ostatecznie Lech nie oddał nawet jednego celnego strzału i zasłużenie przegrał w Płocku. Nenad Bjelica ma o czym myśleć: z taką grą Kolejorz nie ma prawa zwyciężyć w pucharowej rywalizacji z FC Utrecht.

Wisła Płock - Lech Poznań 1:0 (0:0)

Wisła: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Damian Byrtek, Patryk Stępiński - Damian Rasak, Dominik Furman - Giorgi Merebashvili (Pîrvulescu 73"), Piotr Wlazło (Lebedyński 23"), Arkadiusz Reca (Varela 85") - Kamil Biliński

Rezerwowi: Mateusz Kryczka, Igor Łasicki, Bartłomiej Sielewski, Paul Pîrvulescu, Nico Varela, Mateusz Piątkowski, Mikołaj Lebedyński

Lech: Jasmin Burić - Robert Gumny, Rafał Janicki, Emir Dilaver, Wołodymyr Kostewicz - Abdul Aziz Tetteh, Radosław Majewski - Deniss Rakels (Trałka 60"), Mihai Radut, Mario Situm (Gajos 60") - Nicki Bille Nielsen (Gytkjaer 60")

Rezerwowi: Matus Putnocky, Lasse Nielsen, Łukasz Trałka, Maciej Gajos, Nikola Vujadinović, Kamil Jóźwiak, Christian Gytkjaer

Bramki: Furman 66"

Kartki: Janicki 19" (żółta), Tetteh 49" (czerwona), Reca 51" (żółta), Stępiński 77" (żółta)

90
Koniec spotkania. Wisła Płock - Lech Poznań 1:0 (0:0). Bramka: Furman (66')
84
Wisła skupiła się na obronie, nawet mając okazję do kontry nie rzuca do nich wszystkich sił
82
Gytkjaer nie opanował piłki w pole karnym.
81
Jeśli mecz skończy się takim wynikiem to po dwóch kolejkach Lech będzie miał tylko jeden punkt
79
Za krótkie dośrodkowanie Raduta
79
Teraz Kostewicz dobrze wbiegł w pole karne Wisły, skończyło się tylko na rzucie rożnym
72
Fatalnie w tej sytuacji zachowała się obrona Lecha, Biliński wyszedł na czystą pozycję
72
Burić! Świetnie teraz bramkarz Lecha obronił uderzenie Bilińskiego
71
Nie widać pozytywów w grze Lecha, piłkarze Bjelicy prezentują się bardzo słabo
68
Przy straconym golu lepiej mógł interweniować Burić, nie-najlepiej zachował się również Trałka
66
Furman spokojnie przebiegł z własnej połowy pod pole karne Lecha, ograł Trałkę, potężnie uderzył z lewej nogi i pokonał Buricia
66
i niestety: bramka dla Wisły
66
Niezłe dośrodkowanie Majewskiego z rzutu rożnego, Trałka doszedł do piłki, ale uderzył niecelnie
64
Celne uderzenie Merebashvilego, ale Burić pewnie złapał piłkę
63
Oba zespoły wciąż grają słabo i notują wiele strat
62
Choć Wisła ma przewagę jednego zawodnika, to gospodarze cofnęli się i oddali inicjatywę Lechowi
61
Mimo gry w osłabieniu trener Bjelica chce walczyć o pełną pulę
60
Potrójna zmiana w Lechu: Trałka za Rakelsa, Gytkjaer za Nielsena, Gajos za Situma
53
Było niebezpiecznie! Świetnie prawą stroną urwał się Reca, zagrał na 5. metr do Bilińskiego, ten uderzył obok bramki
53
W bardzo trudnej sytuacji Lech, mimo to piłkarze z Poznania starają się atakować
43
Uderzenie Recy zza pola karnego. Piłka odbiła się od obrońcy, rzut rożny dla Wisły
42
Bardzo niski poziom meczu, wiele strat, złych zagrań i fauli
40
W końcu dobrze do akcji włączył się Gumny, zagrał do Situma, ale ten niecelni dośrodkował
40
Tetteh jest u progu sezonu w dobrej formie i dziś to potwierdza
39
Ładne podanie na wolne pole od Tetteha, Majewski nie zdołał jednak opanować piłki
38
Kostewicz źle przyjął piłkę z lewej strony boiska i zamiast dośrodkowania mamy stratę i piłkę dla gospodarzy
37
Zagranie ze skrzydła w pole karne do Nielsena, napastnika ubiegł jednak Kiełpin i złapał piłkę