Reklama
Reklama

Policjanci wyłudzali odszkodowania

Jedenastu policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz podległych komisariatów został postawiony zarzut wyłudzania odszkodowania z firm ubezpieczeniowych. Zdaniem prokuratury, funkcjonariusze tworzyli fałszywą dokumentację odnośnie fikcyjnych kolizji.

Jedenastu policjantów z Poznania i powiatu poznańskiego zostało w piątek zatrzymanych w związku ze śledztwem w sprawie wyłudzania odszkodowań od ubezpieczalni. Dochodzenie prokuratury w tej sprawie prowadzone było już od lutego 2006 roku. W wyniku śledztwa ujawnione zostały dowody, które świadczą o wystawianiu przez policjantów fałszywych dokumentów o uszkodzeniach pojazdów. Były one podstawą do wyłudzania ubezpieczenia.

Policjanci, którzy przyjeżdżali na miejsce fikcyjnych kolizji spisywali fałszywe dane odnośnie zdarzenia. Cały proceder miał miejsce w latach 2004-2005. Oskarżeniu funkcjonariusze pracowali w poznańskiej drogówce, sekcji zabezpieczenia miasta oraz komisariatach w Komornikach, Stęszewie oraz Tarnowie Podgórnym. Wszyscy mieli niedługie staże w policji. Zarzuty zostały również postawione osobom, za pomocą których funkcjonariusze wyłudzali odszkodowania. Mowa o rzekomych poszkodowanych, którzy doprowadzali do fałszywych kolizji.

Prokuratura zamierza postawić policjantom zarzut poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Kara jaka grozi funkcjonariuszom to 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro