Reklama
Reklama

Krzywoustego: mężczyzna wyrwał kobiecie telefon z dłoni i uciekł. Pomógł policjant "w cywilu"

fot. Policja

W niedzielę na ulicy Krzywoustego policjant, który miał w tym dniu wolne, zauważył mężczyznę szarpiącego kobietę. Napastnik zabrał jej telefon komórkowy i zaczął uciekać. Daleko jednak nie pobiegł. Zatrzymał go funkcjonariusz.

Jak opisuje Piotr Garstka z biura prasowego wielkopolskiej policji, starszy sierżant Jacek Lewicki przejeżdżał w niedzielę ulicą Krzywoustego. - W tym dniu miał wolne i spędzał czas z bliskimi. Wracał właśnie do domu. Nagle przy jednej ze stacji benzynowych zauważył mężczyznę, który szarpał się z kobietą i coś jej wyrwał z ręki - tłumaczy.

Kobieta zaczęła krzyczeć, prosząc o pomoc. Funkcjonariusz natychmiast zareagował i rzucił się w pościg za uciekającym napastnikiem. - Swoim prywatnym samochodem próbował zajechać drogę mężczyźnie. Gdy ten dalej uciekał, Jacek postanowił go gonić pieszo. Wybiegł z auta i biegł za sprawcą kilkadziesiąt metrów. Już po chwili skutecznie go obezwładnił - dodaje. Mężczyzna nie miał przy sobie skradzionego telefonu - zdołał go wyrzucić do pobliskich krzaków. Tam znaleziono urządzenie, które już wróciło do swojej właścicielki.

Na miejsce wezwano patrol, który zajął się obezwładnionym mężczyzną. Napastnik odpowie za swoje zachowanie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
2.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro