Reklama

Prymas Polski pojechał autobusem z grupą gnieźnieńskiej młodzieży do Taizé. I stał w kolejce po jedzenie

fot. ks. W. Orzechowski / prymaspolski.pl
fot. ks. W. Orzechowski / prymaspolski.pl

Postawa Prymasa Polski, arcybiskupa Wojciecha Polaka, zwróciła uwagę nie tylko katolickich mediów, ale też facebookowego profilu antyklerykalnego. Prymas tygodniowe wakacje spędził z grupą młodzieży z Gniezna w Taizé. Pojechał tam z nimi autobusem i towarzyszył im m.in. jedząc z nimi posiłki z plastikowych talerzyków.

O pobycie Prymasa Polski z młodzieżą w Taizé zrobiło się głośno po wpisie na Facebooku jednego z uczestników spotkania. Piotrek Żyłka wrzucił na portal społecznościowy zdjęcie arcybiskupa Wojciecha Polaka (jest nie tylko Prymasem Polski, ale też metropolitą gnieźnieńskim) stojącego w kolejce po jedzenie na spotkaniu młodzieży. - No więc Prymas nie jest nadęty, nie jest oderwany od rzeczywistości, nie traktuje władzy jak przywileju. Nie odgradza się od ludzi. Jest między ludźmi i dla ludzi. Jest pasterzem. Czyli tym, kim powinien być. Niby oczywiste, ale cieszy bardzo - napisał Żyłka.

Zwróciło to uwagę m.in. facebookowego profilu Antykleryk. - Ledwo to przez klawiaturę przechodzi, ale w takiej sytuacji warto duchownego pochwalić. Postawa Prymasa Polski Wojciecha Polaka jest godna naśladowania przez większość zwierzchników Kościoła w Polsce - pisze autor antyklerykalnej strony.

Wojciech Polak nie tylko jadł posiłki z plastikowych talerzyków i czekał po nie w długiej kolejce z młodzieżą, ale też pojechał do Taizé autobusem. Grupa z Gniezna spędziła w wiosce tydzień m.in. modląc się, wspólnie jedząc, pracując i bawiąc się z ludźmi z całego świata. Z relacji portalu deon.pl wynika, że arcybiskup Polak nie tylko odprawiał msze, ale też służył za tłumacza. - Po tygodniowym pobycie wracam z młodzieżą z Taizé. Był to dla mnie wielki dar spotkania z braćmi, modlitwy i bycia wśród młodych - napisał wracając z tygodniowego pobytu we Francji Prymas Polski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro