Reklama

Taksówkarze ponownie zamówili Ubera, a po kursie wezwali policję

fot. Stowarzyszenie Zawodowe Poznańskich Taksówkarzy
fot. Stowarzyszenie Zawodowe Poznańskich Taksówkarzy

Poznańscy taksówkarze po raz kolejny zamówili przejazd za pomocą aplikacji UBER, a kiedy kierowca odmówił wydania paragonu, wezwali policję. Kierowca UBER-a został ukarany.

Już w ubiegłym tygodniu informowaliśmy o taksówkarzach, którzy w ramach walki - z ich zdaniem nielegalną konkurencją - zamawiają przejazd UBER-em, a kiedy kierowca odmawia wystawiania paragonu, wzywają policję. Kolejną taką akcję członkowie Stowarzyszenia Zawodowego Poznańskich Taksówkarzy przeprowadzili we wtorek -Dzisiaj ponownie poprosiliśmy o paragon. Niestety, kierowca nie chciał nam go wydać. W związku z powyższym poprosiliśmy policję o sprawdzenie tego przewoźnika. Panowie Policjanci nie mieli zastrzeżeń, ale w związku z tym, że był to odpłatny przewóz osób, zawiadomili WITD, która kontroluję taką działalność - wyjaśniają przedstawiciele stowarzyszenia.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Kierowcy UBER-a nie wystawiają paragonów, gdyż faktura za przejazd przesyłana jest drogą elektroniczną. Taksówkarze podkreślają natomiast, że zgodnie z obowiązującym prawem przewozy osób może wykonywać tylko licencjonowany taksówkarz, a pojazd przeznaczony do licencjonowanego przewozu osób musi być odpowiednio oznakowany oraz wyposażony w taksometr i kasę fiskalną.

Z informacji przekazanych przez taksówkarzy wynika, że kierowca wykonujący nielicencjonowany przewóz został ukarany karą o wysokości 10000 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro