Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama

Taksówkarze ponownie zamówili Ubera, a po kursie wezwali policję

BS
wtorek, 20.06.2017 r.
godz. 16.30
BS | wtorek, 20.06.2017 r., godz. 16.30
Taksówkarze ponownie zamówili Ubera, a po kursie wezwali policję
fot. Stowarzyszenie Zawodowe Poznańskich Taksówkarzy

Poznańscy taksówkarze po raz kolejny zamówili przejazd za pomocą aplikacji UBER, a kiedy kierowca odmówił wydania paragonu, wezwali policję. Kierowca UBER-a został ukarany.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Już w ubiegłym tygodniu informowaliśmy o taksówkarzach, którzy w ramach walki - z ich zdaniem nielegalną konkurencją - zamawiają przejazd UBER-em, a kiedy kierowca odmawia wystawiania paragonu, wzywają policję. Kolejną taką akcję członkowie Stowarzyszenia Zawodowego Poznańskich Taksówkarzy przeprowadzili we wtorek - Dzisiaj ponownie poprosiliśmy o paragon. Niestety, kierowca nie chciał nam go wydać. W związku z powyższym poprosiliśmy policję o sprawdzenie tego przewoźnika. Panowie Policjanci nie mieli zastrzeżeń, ale w związku z tym, że był to odpłatny przewóz osób, zawiadomili WITD, która kontroluję taką działalność - wyjaśniają przedstawiciele stowarzyszenia.

Kierowcy UBER-a nie wystawiają paragonów, gdyż faktura za przejazd przesyłana jest drogą elektroniczną. Taksówkarze podkreślają natomiast, że zgodnie z obowiązującym prawem przewozy osób może wykonywać tylko licencjonowany taksówkarz, a pojazd przeznaczony do licencjonowanego przewozu osób musi być odpowiednio oznakowany oraz wyposażony w taksometr i kasę fiskalną.

Z informacji przekazanych przez taksówkarzy wynika, że kierowca wykonujący nielicencjonowany przewóz został ukarany karą o wysokości 10000 złotych.

Reklama