Reklama

Stare Miasto: plac zabaw za 2 mln jeszcze zamknięty, a już bawią się tu dzieci

fot. Adrian
fot. Adrian

W czwartek pisaliśmy o Wartofrajdzie - nowym placu zabaw powstającym w parku w Starym Korycie Warty. Inwestycja czeka na odbiory i wciąż jest ogrodzona płotem. Niektórym dzieciom, a także ich rodzicom, to nie przeszkadza.

Plac zabaw kosztował blisko 2 miliony złotych i ma zostać otwarty jeszcze w tym miesiącu. Konieczne są jeszcze m.in. odbiory. Teren jest ogrodzony płotem, na którym zawieszono tabliczki z informacją o zakazie wstępu. - Na nieoddanym do użytku placu zabaw na Chwaliszewie bawią się dzieci - pisze nasz czytelnik Adrian. - Funkcjonariusze przechodzący obok nie zwracają uwagi rodzicom - dodaje.

Apelujemy do dorosłych, by nie pozwalali dzieciom korzystać obecnie z placu zabaw. Specjaliści muszą ocenić czy obiekt jest bezpieczny dla maluchów. Przypomnijmy, że są tu m.in. huśtawka integrująca dla kilku maluchów, zabawki wydające dźwięk, trampolina w gruncie, małe domki rybackie, zieleń, naturalne ogrodzenie i trawiasta górka. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem z placu zabaw będzie można korzystać jeszcze w czerwcu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro