Reklama

Od lipca na Starym Mieście ulice z "zakazem ruchu". Kto będzie mógł na nie wjechać?

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

W lipcu na terenie wokół Starego Rynku, na niektórych ulicach, pojawią się znaki B-1 oznaczające zakaz ruchu w obu kierunkach. Zarząd Dróg Miejskich wyjaśnia kto będzie mógł wjeżdżać na ulice mimo zakazu.

Wokół Starego Rynku obecnie trwa wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w związku z rozszerzaniem Strefy Tempo 30. Już wiadomo, że znak B-1 pojawi się m.in. na ulicach Paderewskiego, Zamkowej i Szkolnej. - Zgodnie z zapisami regulaminu w ulicę oznakowaną znakiem B-1 mogą wjeżdżać pojazdy służbowe: policji, straży miejskiej, straży pożarnej, pogotowia, a także taksówki (w czasie wykonywania zarobkowego przewozu osób w rejonie Starego Rynku), pojazdy dojeżdżające do kościoła Franciszkanów przy ul. Franciszkańskiej oraz do parkingu przy ul. Wrocławskiej 25. Zmotoryzowani mieszkańcy i przedsiębiorcy będą mogli wjeżdżać w ulicę oznakowaną znakiem B-1 po otrzymaniu warunków wjazdu wydanych przez Zarząd Dróg Miejskich. Warunki są wydawane na długi (min. 1 rok) lub krótki okres czasu, w zależności od potrzeb wnioskodawcy - zaznacza Zarząd Dróg Miejskich.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Kto będzie mógł się ubiegać o otrzymanie zgody na wjazd na ulice ze znakiem B-1? To m.in. służby komunalne, media, firmy kurierskie czy hotele zapewniające dojazd dla swoich gości. Oczywiście taką zgodę mogą też otrzymać mieszkańcy, właściciele lub najemcy lokali mających możliwość postoju pojazdów poza drogą (np. w podwórzu), a także mieszkańcy korzystający z wyznaczonych miejsc postojowych np. na ulicach Paderewskiego czy Szkolnej. Zgodę mogą dostać też instytucje mające siedzibę na obszarze objętym znakiem B-1, których pojazdy mogą parkować na terenie posesji.

Projekt pełnego regulaminu można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro