Reklama
Reklama

Od lipca na Starym Mieście ulice z "zakazem ruchu". Kto będzie mógł na nie wjechać?

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

W lipcu na terenie wokół Starego Rynku, na niektórych ulicach, pojawią się znaki B-1 oznaczające zakaz ruchu w obu kierunkach. Zarząd Dróg Miejskich wyjaśnia kto będzie mógł wjeżdżać na ulice mimo zakazu.

Wokół Starego Rynku obecnie trwa wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w związku z rozszerzaniem Strefy Tempo 30. Już wiadomo, że znak B-1 pojawi się m.in. na ulicach Paderewskiego, Zamkowej i Szkolnej. - Zgodnie z zapisami regulaminu w ulicę oznakowaną znakiem B-1 mogą wjeżdżać pojazdy służbowe: policji, straży miejskiej, straży pożarnej, pogotowia, a także taksówki (w czasie wykonywania zarobkowego przewozu osób w rejonie Starego Rynku), pojazdy dojeżdżające do kościoła Franciszkanów przy ul. Franciszkańskiej oraz do parkingu przy ul. Wrocławskiej 25. Zmotoryzowani mieszkańcy i przedsiębiorcy będą mogli wjeżdżać w ulicę oznakowaną znakiem B-1 po otrzymaniu warunków wjazdu wydanych przez Zarząd Dróg Miejskich. Warunki są wydawane na długi (min. 1 rok) lub krótki okres czasu, w zależności od potrzeb wnioskodawcy - zaznacza Zarząd Dróg Miejskich.

Kto będzie mógł się ubiegać o otrzymanie zgody na wjazd na ulice ze znakiem B-1? To m.in. służby komunalne, media, firmy kurierskie czy hotele zapewniające dojazd dla swoich gości. Oczywiście taką zgodę mogą też otrzymać mieszkańcy, właściciele lub najemcy lokali mających możliwość postoju pojazdów poza drogą (np. w podwórzu), a także mieszkańcy korzystający z wyznaczonych miejsc postojowych np. na ulicach Paderewskiego czy Szkolnej. Zgodę mogą dostać też instytucje mające siedzibę na obszarze objętym znakiem B-1, których pojazdy mogą parkować na terenie posesji.

Projekt pełnego regulaminu można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Odnotowano pierwszy upał w tym roku w Polsce. Pod Poznaniem
28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro