Reklama
Reklama

Hlonda: próbował ukraść VW Golfa. Uciekł, ale zatrzymano go 3 dni później

Do próby kradzieży doszło w rejonie ulicy Hlonda | fot. Google Maps
Do próby kradzieży doszło w rejonie ulicy Hlonda | fot. Google Maps

W maju z parkingu przy ulicy Hlonda w Poznaniu młody mężczyzna próbował ukraść VW Golfa. Zauważyli to właściciele auta i spłoszyli złodzieja. Udało się go zatrzymać 3 dni później.

20 maja policjantów z poznańskiego Nowego Miasta poinformowano o próbie kradzieży samochodu z parkingu przy ulicy Hlonda. - Do zdarzenia doszło krótko po godzinie 10. Właściciel pojazdu wyjrzał przez okno i zauważył, że drzwi do jego samochodu są otwarte. Razem z narzeczoną natychmiast wybiegli z mieszkania. W samochodzie siedział młody mężczyzna, który najprawdopodobniej próbował uruchomić pojazd. Gdy zauważył właścicieli, zabrał narzędzia i zaczął uciekać. Zgłaszający zaczął gonić uciekiniera ale ten grożąc trzymanym w ręku przedmiotem, zdołał uciec - relacjonuje Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Na miejscu szybko pojawili się funkcjonariusze m.in. z Wydziału Kryminalnego, którzy zabezpieczyli ślady. Wykorzystano też psa tropiącego. Udało się przygotować portret pamięciowy mężczyzny. - Policjanci rozpoczęli działania operacyjne. 3 dni później złożyli wizytę 26-letniemu mieszkańcowi Poznania. Mężczyzna został rozpoznany przez właściciela pojazdu i usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem oraz gróźb karalnych, za które kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
44.70 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro