Reklama

Przewodnicy zapraszają na spacer śladami Enigmy

fot. Justyna Kędra/popoznanniu.pl
fot. Justyna Kędra/popoznanniu.pl

Przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl zapraszają na kolejny spacer po Poznaniu. 27 maja odbędzie się spacer poznańskimi śladami Enigmy.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. W maju odbędzie się spacer poznańskimi śladami Enigmy - W dwudziestoleciu międzywojennym w Poznaniu rozpoczęły się działania, które doprowadziły do jednego z największych sukcesów w historii polskiego wywiadu - złamania kodu niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. W czasie naszej wycieczki pokażemy miejsca związane z tą historią - wnętrza Zamku Cesarskiego czy kamienicę, w której mieszkał Henryk Zygalski - jedyny z trzech kryptologów urodzony w Poznaniu. Nie zabraknie historii powstania Uniwersytetu Poznańskiego i opowieści o mniej znanych bohaterach, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a byli związani z Poznaniem i Wielkopolską. Na koniec wycieczki istnieje możliwość samodzielnego zwiedzenia multimedialnej ekspozycji Szyfrokontenera - mobilnej wystawy zapowiadającej Centrum Szyfrów Enigma - zachęcają przewodnicy.

27 maja odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 11, a druga o 17. Początek wycieczki przy Szyfrokontenerze przed Centrum Kultury Zamek. Wycieczka jest bezpłatna, ale po jej zakończeniu można nagrodzić przewodnika napiwkiem.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro