Reklama
Reklama

Przewodnicy PTTK zapraszają na wycieczkę po wojskowym Grunwaldzie

fot. mat. organizatora
fot. mat. organizatora

Tematyczne wycieczki po Poznaniu cieszą się od dłuższego czasu dużą popularnością wśród poznaniaków. Ich organizacją zajmują się między innymi przewodnicy skupieni w PTTK Poznań, którzy w najbliższą niedzielę zapraszają na spacer po Grunwaldzie.

Przewodnicy PTTK Poznań organizują cyklicznie "Przechadzki po Poznaniu", a kolejna okazja do spaceru już w najbliższą niedzielę. Tym razem przewodnicy zabiorą zwiedzających na spacer po wojskowym Grunwaldzie -Tym razem odwiedzimy poznańską dzielnicę Grunwald, a właściwie tę jej część, która w dużej mierze związana jest z wojskowością. To wszystko z powodu wybudowania tutaj jeszcze za "pruskich" czasów kilku dużych kompleksów koszarowych. Koszary te, a właściwie jednostki wojskowe w nich stacjonujące, na trwałe wpisały się w historię Poznania. Na przestrzeni ponad stu lat stacjonowali w nich żołnierze pruscy, żołnierze odrodzonego Wojska Polskiego II RP oraz żołnierze Ludowego Wojska Polskiego. W trakcie przechadzki przewodnicy przybliżą historię tych miejsc, opowiedzą trochę ciekawostek z "wojskowym smaczkiem" oraz pokażą ciekawą architekturę koszarową, która na przestrzeni tych lat ewoluowała zmieniając całkowicie klimat tych miejsc - zachęcają przewodnicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Spacer rozpocznie się 28 maja o godzinie 11:00, a jego uczestnicy spotkają się z przewodnikiem u zbiegu ulic Wyspiańskiego i Wojskowej.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
65.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro