Reklama
Reklama

Trzynastolatka z sześcioma zarzutami. Miała kraść, znęcać się nad matką i rozpijać inną nieletnią

fot. jenny w./freeimages.com
fot. jenny w./freeimages.com

Trzynastoletnia dziewczynka została zatrzymana przez policjantów z warszawskiej Pragi - Północ. Dziewczynka miała znęcać się nad matką, ale dopuszczała się też innych przestępstw.

Informacje o przestępstwach dokonywanych przez trzynastolatkę przekazała policjantom matka dziewczynki, która twierdziła, że od roku jest ofiarą przemocy ze strony córki. Trzynastolatka miała wyzywać ją i bić, ale szybko okazało się, że to nie jedyne przestępstwa popełnione przez małoletnią -Najczęściej były to kradzieże oraz zniszczenia mienia. Suma strat sięgnęła już kilku tysięcy złotych. Łupem dziewczynki padły m.in. pieniądze, biżuteria, odzież, kosmetyki. Zdarzyło się też, że nastolatka dokonała kradzieży telefonu podczas pobytu w domu dziecka - relacjonuje stołeczna policja. Dziewczynka odpowiada też za próbę rozboju i rozpijanie małoletniej koleżanki. Nastolatka była też poszukiwana w związku z ucieczkami z placówek opiekuńczych.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie dziewczynce łącznie sześciu zarzutów. Decyzją sądu zatrzymana trafiła już do placówki opiekuńczej, a dalej jej sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro