Reklama
Reklama

Poseł PiS domaga się zakazu sprzedaży Gazety Wyborczej, Newsweeka i kilku innych tytułów na stacjach PKN Orlen

fot. mat. prasowe PKN Orlen
fot. mat. prasowe PKN Orlen

Warszawski poseł Andrzej Melak przygotował interpelację, w której domaga się zakazu sprzedaży kilku tytułów prasowych na stacjach benzynowych należących do PKN Orlen.

Andrzej Melak już kolejny raz zajmuje się kwestią prasy dostępnej na stacjach benzynowych PKN Orlen, a w ubiegłym roku otrzymał od ministra informację, że wszystkie tytuły są eksponowane na stacjach benzynowych na jednolitych zasadach, a do oferty wybierane są tytuły najbardziej pożądane przez klientów.

Taka odpowiedź nie usatysfakcjonowała posła, który w kwietniu złożył kolejną interpelację -Takie stanowisko koncernu powoduje, że PKN Orlen opiera się w swojej ofercie prasowej głównie na Gazecie Wyborczej, Newsweek Polska, Fakcie czy Super Expressie. Chciałbym jednak zauważyć, że w ostatnich dniach nasiliły się w ww. mediach nieprawdziwe wiadomości, komentarze szkalujące rząd Beaty Szydło. Doszło do tego, że szef koncernu prasowego szwajcarsko-niemieckiego Ringier Axel Springer Media AG Mark Dekan instruuje podległych sobie dziennikarzy, że mają pisać negatywnie o polskim rządzie - napisał poseł i zażądał wskazania konkretnego terminu, kiedy wskazane tytuły znikną z oferty PKN Orlen. Jednocześnie poseł domaga się zwiększenia obecności na stacjach benzynowych takich tytułów jak Nadz Dziennik, Gazeta Polska Codziennie, Gazeta Polska oraz W Sieci.

Na interpelację posła odpowiedział wiceminister Andrzej Piotrowski, który stwierdził, że takie decyzje należą do zarządu spółki, a nie ministerstwa - Należy również zauważyć, iż sieć stacji paliw PKN ORLEN funkcjonuje na konkurencyjnym rynku, który determinuje ofertę obiektów, mającą na celu utrzymanie przewagi rynkowej. Eliminacja wybranych elementów oferty sklepowej, które pozostają dostępne we wszystkich pozostałych sieciach detalicznych, z biznesowego punktu widzenia byłaby nieuzasadniona i mogłaby zostać interpretowana jako działanie na szkodę interesu Spółki - wyjaśnia jednocześnie Piotrowski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro