Reklama
Reklama

Łacina: miasto szykuje się do sprzedaży nieruchomości przy Posnanii i Galerii Malta

fot. Aerofoto Kaczmarczyk
fot. Aerofoto Kaczmarczyk

Jeszcze w tym roku miasto chce wystawić na sprzedaż trzy działki w pobliżu Galerii Malta i centrum handlowego Posnania. Będą mogły na nich powstać nowe bloki. Ale to nie koniec. W przygotowaniu są kolejne tereny do sprzedania.

Jak wyjaśnia Paweł Diakowicz z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta, w tym roku wystawiony na sprzedaż ma zostać m.in. teren po byłych ogródkach działkowych w sąsiedztwie Galerii Malta. - To nieruchomość położona przy ulicy Katowickiej 2 o powierzchni 12 661 metrów kwadratowych. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego jest to teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej - tłumaczy.

Dwie kolejne nieruchomości w tej okolicy, które w tym roku mają pójść pod młotek, to tereny w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego Posnania. Znajdują się przy ulicy Czesława Niemena - jeden w bliskim sąsiedztwie Trasy Kórnickiej, a drugi jest od niej nieco bardziej oddalony (symbole 1MW i 2MW w czerwonych ramkach na mapce). Pierwszy ma blisko 9000 metrów kwadratowych, a drugi 3000 metrów kwadratowych. Tutaj również mogą powstać nowe mieszkania.

- Ponadto do sprzedaży przygotowywane będą kolejne pola inwestycyjne położone wokół CH Posnania, które w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego "Rataje - Łacina" cz. A w Poznaniu oznaczone są symbolami 4MW, 5MW, 6MW i 7MW (zabudowa wielorodzinna) oraz 2U, 4U, 5U i 6U (zabudowa usługowa) - dodaje Diakowicz. Równocześnie zauważa, że podjęto decyzję o przystąpieniu do sporządzania mpzp "Łacina - Południe", który swoim zasięgiem obejmie te tereny. - Dlatego ich sprzedaż będzie procedowana dopiero po uchwaleniu miejscowego planu.Ten plan przesądzi bowiem o ostatecznym przeznaczeniu i sposobie zagospodarowania wyżej wymienionych nieruchomości - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro