Reklama
Reklama

Plac Kolegiacki od poniedziałku bez parkingu: ruszają kolejne badania archeologiczne

Ubiegłoroczne badania archeologiczne | fot. Projekt Kolegiata Poznań
Ubiegłoroczne badania archeologiczne | fot. Projekt Kolegiata Poznań

W poniedziałek, 8 maja, na placu Kolegiackim rozpoczną się kolejne badania archeologiczne poprzedzające przeprowadzenie przebudowy tej przestrzeni. Nie będą tu mogły parkować auta.

Już od najbliższego poniedziałku kierowcy nie będą mogli parkować na placu Kolegiackim. Wszystko przez rozpoczynające się tego dnia badania archeologiczne. - To kolejny etap poszukiwań dawnej kolegiaty św. Marii Magdaleny - gotyckiego kościoła, który od czasów średniowiecznych do końca XIX wieku stał w tym miejscu. Rok temu archeolodzy odkryli fragment wieży tej budowli, teraz liczą na kolejne znaleziska, które pozwolą ustalić lokalizację kolegiaty - wyjaśnia Daria Pertek z biura prasowego Urzędu Miasta.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA

Od 8 maja kierowcy będą musieli szukać miejsc parkingowych w innych lokalizacjach. Parkingiem najbliżej jest ten położony przy ulicy Za Bramką - obiekt, który oddano do użytku w grudniu ubiegłego roku. Na wielopoziomowy parking można się dostać od strony ulicy Wszystkich Świętych. - Ulica Wszystkich Świętych, na odcinku od ul. Za Bramką do ul. Garbary będzie dwukierunkowa, co ułatwi dojazd do parkingu. Do dyspozycji kierowców będą także pozostałe miejsca parkingowe, dostępne w najbliższym sąsiedztwie w ramach Strefy Płatnego Parkowania - dodaje.

Badania archeologiczne mają się zakończyć jesienią. Wówczas rozpocznie się przebudowa placu Kolegiackiego, której celem jest przede wszystkim stworzenie tu atrakcyjnej przestrzeni dla pieszych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Może być bardzo niebezpiecznie. Jest ostrzeżenie IMGW również dla Poznania!
2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
24.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro