Reklama
Reklama

Majówka w mieście: "Poznań za pół ceny", Brama Poznania, KontenerArt i Hala Towarzyska

fot. Arboretum Kórnickie
fot. Arboretum Kórnickie

Majówka w mieście nie musi być nudna. Już od piątku w Poznaniu będzie się wiele działo - otwarte zostaną KontenerArt oraz nowego miejsca na mapie naszego miasta - Hali Towarzyskiej. Ale atrakcji jest zdecydowanie więcej.

Choć mamy jeszcze kwiecień, majówka w Poznaniu rozpoczyna się już w piątek. Właśnie dziś otwarty zostanie KontenerArt na Chwaliszewie. Wielkie otwarcie potrwa do 2 maja. Dla mieszkańców zagrają m.in. Bass Astral x Igo, Eklektiv Movement, Żywiołak czy BIFF.

Również w piątek pierwszy raz w swoje progi zaprosi mieszkańców Hala Towarzyska przy ulicy Kolejowej. Odbędzie się tutaj Nocny Targ Towarzyski, podczas którego swoje specjały oferować będą wystawcy - m.in. Je Sus, Kary Grzyba, Eyes Creams, Bunga Family czy Gringo Bar Poznań. Nie zabraknie też dobrej muzyki.

W piątek zaczyna się także Festiwal Fantastyki Pyrkon, który potrwa do niedzieli. To raj dla miłośników fantastyki - komiksów, gier czy książek. W programie m.in. spotkania z autorami czy bijąca rekordy Maskarada.

Majówkę już w piątek można też zacząć w Palmiarni Poznańskiej. Trwają tu dni Dni Sukulentów. - Na wystawie obejrzeć będzie można ponad 200 gatunków i odmian roślin uprawianych przez członków Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów a także wyjątkowe okazy z kolekcji Palmiarni Poznańskiej, które nie były dotąd prezentowane na ekspozycji. Poznamy także ich polskie, zwyczajowe określenia tj. "fotel teściowej", "głowa starca" czy też "biskupia czapka" - wyjaśnia Palmiarnia.

Od soboty do środy na majówkę zaprasza Brama Poznania, która będzie świętować swoje trzecie urodziny. - Świętowanie zaczynamy już 29 kwietnia godzinie 12.00. Bawić będziemy się aż do nocy! Przygotowaliśmy warsztaty dla rodzin z dziećmi, wycieczki po Ostrowie Tumskim oraz tematyczne oprowadzanie po ekspozycji Bramy Poznania - ale to nie wszystko. Będzie można spróbować wiosennych delicji w strefie kulinariów i przygotować kiszonki w trakcie warsztatów z Pozytywnie Zakiszonymi. Na moście Biskupa Jordana pojawi się komiksowa wystawa na Trakcie. Będziemy podziwiać efekty pierwszych rezydencji eksperymentalnych Strowie / Islets w Bramie Poznania, a potem szaleć do nocy na Cichym Disco tuż nad rzeką. Brzmi świetnie, prawda? A to tylko pierwszy z pięciu cudownych dni - informuje Brama Poznania.

W sobotę i niedzielę w mieście odbywać się będzie kolejna edycja akcji "Poznań za pół ceny", w ramach której np. do ZOO wejdziemy płacąc połowę normalnej ceny biletu. Ale atrakcji w ramach akcji jest znacznie więcej. Piszemy o tym TUTAJ.

W weekend, od piątku do niedzieli, w Wolsztynie trwać będzie Parada Parowozów. Samą paradę zaplanowano na sobotę, na godzinę 13.30. Tego samego dnia o 21.45 odbędzie się widowisko Światło, para i dźwięk.

Od 1 do 3 maja w Arboretum w Kórniku odbywać się będą Dni Magnolii. - W tych dniach o godzinie 12.00 i 14.00 zapraszamy na wspólny spacer, podczas którego opowiemy o magnoliach, ich uprawie i pielęgnacji oraz o innych ciekawostkach dendrologicznych naszego ogrodu. Ponadto obejrzeć będzie można plenerowe wystawy rękodzieła oraz fotografii, a to wszystko w cenie biletu wstępu - wyjaśniają pracownicy.

To tylko część atrakcji. Szczegóły znajdziecie w naszym kalendarium TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro