Reklama

Poznań za pół ceny 29-30 kwietnia: The Bunkier, motorówki, escape roomy i wiele więcej!

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

W weekend 29-30 kwietnia w mieście odbywać się będzie dziesiąta edycja akcji "Poznań za pół ceny". Każdego roku wydarzenie przyciąga do Poznania tłumy, które mogą korzystać ze specjalnych promocji w restauracjach, hotelach czy atrakcjach turystycznych.

W tym roku zorganizowana zostanie dziesiąta, jubileuszowa edycja akcji "Poznań za pół ceny". - Od 2008 roku uczestniczyły w niej 224 tysiące osób. Skorzystali z 537 tysięcy usług - mówi Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. - W tym roku przygotowaliśmy około 140 atrakcji. Co ciekawe w pierwszej edycji atrakcji było jedynie 36. Zapewniam, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie - dodaje.

Poza ofertą gastronomiczną, która każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem (promocyjne ceny posiłków w restauracjach), warto skorzystać z propozycji kulturalnych czy rekreacyjnych. - Pewną nowością jest to, że wracamy nad Wartą i w naszej ofercie pojawiają się możliwości wypożyczenia motorówki czy tratwy w promocyjnej cenie. Poznań za pół ceny to także dobra okazja, by odwiedzić otwarte niedawno Muzeum Sztuk Użytkowych i przy okazji wejść na taras widokowy - zachęca Mania.

W ramach akcji będzie można odwiedzić wystawę World Press Photo w Centrum Kultury Zamek, a także pierwszy raz wziąć udział w wycieczkach z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym. - Mamy też w tym roku silną reprezentację escape roomów. Ciekawie zapowiada się także zwiedzanie The Bunkier - bunkra przy ulicy Taczaka. Zwiedzający będą mogli założyć gogle VR zapewniające doznania w wirtualnej rzeczywistości - przyznaje. - Podobnie jak w latach ubiegłych odbywać się będą wycieczki po Farze Poznańskiej czy Starym Browarze, a także pierwszy raz będzie można odwiedzić browar Lecha podczas wycieczki w gwarze poznańskiej. Nie zapomnieliśmy też o zagranicznych turystach. Na przykład Muzeum Rogalowe zaprasza na pokazy w języku angielskim i niemieckim - kończy.

Pełną ofertę znaleźć można TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
31.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro