Reklama
Reklama

Majówka w ZOO bez gigantycznych kolejek do kasy? "Kupujcie bilety przez internet"

Kolejka do ZOO w maju ubiegłego roku | fot. Zbigniew Jacko
Kolejka do ZOO w maju ubiegłego roku | fot. Zbigniew Jacko

Poznańskie ZOO, nauczone doświadczeniem z poprzednich lat, apeluje do mieszkańców, by wybierając się w majówkę do ogrodu zoologicznego kupować wcześniej bilety przez internet. Dzięki temu nie będziemy musieli stać w gigantycznych kolejkach do kas.

1 maja minie rok od momentu wprowadzenia możliwości kupowania biletów do ZOO przez internet. Każdego roku właśnie w okresie około-majówkowym w ogrodzie zoologicznym pojawiają się tłumy. W ubiegłych latach bywało, że trzeba było nawet 2 godziny stać w kolejce do kasy po tradycyjny bilet. ZOO już teraz apeluje, by zwiedzający wcześniej kupowali bilet przez internet.

- Bilety do zoo można kupować już teraz (niestety nie gwarantujemy dobrej pogody, a nie przyjmujemy zwrotów biletów z powodu złej pogody) na naszej stronie lub na platformie bilety24.pl - wyjaśnia Małgorzata Chodyła, rzeczniczka ZOO. - Osoby z biletem zakupionym on-line wchodzą osobnym oznakowanym wejściem (po prawej stronie od kas). Biletów nie trzeba drukować, wystarczy okazanie qr kodu w telefonie - dodaje. Dodatkowo, przy wejściu do Nowego ZOO zamontowano biletomat, w którym można płacić tylko kartą. Pojawił się tutaj także bankomat.

Podobnie jak w ubiegłych latach Nowe ZOO bierze udział w akcji "Poznań za pół ceny", a to oznacza, że 29 i 30 kwietnia bilety będą kosztować 10 złotych (normalny) oraz 5 złotych (ulgowy) - są dostępne również przez internet. - Podczas akcji "Poznań za pół ceny" nie sprzedajemy biletów rodzinnych, nie obowiązuje też Karta Dużej Rodziny (kiedy wszyscy członkowie rodziny wchodzą na bilet ulgowy). W ten weekend nie będzie też działał nowy biletomat (będzie działał ponownie od 1.05) - zaznacza Chodyła.

Przypominamy, że Stare ZOO można odwiedzać bezpłatnie, ale znajdujący się w nim pawilon zwierząt zmiennocieplnych nie bierze udziału w akcji "Poznań za pół ceny" (jest to prywatna własność). To oznacza, że za bilety zapłacimy tu normalną kwotę - 8 lub 6 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro