Reklama

Ambasador USA w Polsce na temat katastrofy Smoleńskiej: "Nie widzimy nic więcej, co moglibyśmy zrobić"

fot. wikimedia

Prawo i Sprawiedliwość od wielu lat mówi o konieczności przeprowadzenia międzynarodowego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. Sojusznikiem w tej sprawie miałyby być Stany Zjednoczone. Te jednak nie widzą możliwości podjęcia działań w tej sprawie.

O pomocy ze strony USA wielokrotnie mówił Antoni Macierewicz, ale udało mu się jedynie nakłonić do pomocy mało znanych polonijnych naukowców. Ostatnio w USA przebywał natomiast szef MSZ Witold Waszczykowski, który również miał rozmawiać na temat pomocy w sprawie śledztwa smoleńskiego, ale póki co nie przyniosło to zauważalnych skutków.

Najlepszy manicure w Swarzędzu Najlepsza fryzura w Swarzędzu #wonderlandpolska #peselniemaznaczenia
REKLAMA

Tymczasem na temat możliwości pomocy wypowiedział się ambasador USA w Polsce -Stany Zjednoczone zrobiły wszystko, co mogły, aby udzielić pomocy i przekazać te - dość ograniczone - informacje, którymi dysponowaliśmy, ale czujemy, że daliśmy swój wkład do pierwotnego dochodzenia. Zapewniliśmy, aby te same informacje, dotyczące pomocy, której byliśmy w stanie udzielić, dotarły również do polskich władz po zmianie rządu - powiedział w rozmowie z PAP Paul W. Jones i dodawał -Nie widzimy nic więcej, co moglibyśmy zrobić. Przekazaliśmy Polsce wszystko, co mieliśmy i co mogliśmy przekazać. Rozumiemy jednak, jak wielka była to tragedia i rozumiemy, dlaczego jest to w Polsce w dalszym ciągu temat, który budzi emocje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Cały Poznań w korkach: "śnieg w grudniu - kto by się spodziewał?"
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
44.73 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro