Reklama
Reklama

Do poznańskiego ZOO przyjechały trzy wilki!

Wilczyca, która w środę przyjechała do ZOO | fot. ZOO Poznań Facebook
Wilczyca, która w środę przyjechała do ZOO | fot. ZOO Poznań Facebook

Zgodnie z marcowymi zapowiedziami w poznańskim Nowym ZOO w środę pojawił się pierwszy wilk, a w zasadzie wilczyca. W czwartek rano dołączyły do niej dwa kolejne.

- Wilczyca dotarła do nas w środę z ZOO w Berlinie. Jest bardzo wystraszona, nie chce opuścić skrzyni transportowej. To dla niej stresująca sytuacja, podróżowała pierwszy raz. Udało mi się zrobić tylko zdjęcie, na którym widać jej wystraszone oko - mówi Małgorzata Chodyła, rzeczniczka ZOO.

Wilczyca ma do dyspozycji nowy budynek, a także "przedwybieg". - W tej chwili trwają ostatnie prace na głównym wybiegu, który będzie do dyspozycji wilków - dodaje. Jeszcze w kwietniu do ZOO dotrą trzy pozostałe wilki, które mają tu mieszkać - bracia Alwin i Alfred z Austrii oraz wilk uratowany przez pracowników Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.

Wilki z Austrii mają za sobą trudne przeżycia, zabrano je z niewłaściwych warunków, w których przebywały. Zamieszkają w Poznaniu w ramach azylu dla wilków. Pracownicy ogrodu będą próbowali utworzyć watahę ze zwierząt, ale nie wiadomo czy to się uda. - Już teraz zapraszamy na 3 maja na otwarcie azylu dla wilków. Nawet jeśli zwierzęta nie zdecydują się na wyjście na wybieg, opowiemy ich historię - zapowiada Chodyła.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu do Nowego ZOO trafiły dwa lwiątka zabrane przez policję właścicielom. - Pracownicy zajmujący się zwierzętami drapieżnymi mają obecnie mnóstwo pracy. Muszą m.in. regularnie karmić butelką lwy. To taki powrót do chwil, gdy niedźwiedzica Cisna była mała i trzeba ją było karmić butlą - kończy Chodyła.

  • Aktualizacja
    czwartek, 20.04.2017 r., godz. 09.21
    Aktualizacja
    czwartek, 20.04.2017 r., godz. 09.21
    W czwartek rano do ZOO przyjechały dwa kolejne wilki - Alwin i Alfred. Podobnie jak wilczyca z Berlina - zwierzęta są wystraszone i nie opuszczają skrzyń transportowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
3.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro