Pewna wygrana Kolejorza, piękny gol Majewskiego. Wisła Płock - Lech Poznań 0:3

W meczu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pokonał na wyjeździe Wisłę Płock. Ozdobą spotkania była piękna bramka Radosława Majewskiego.

W obliczu problemów zdrowotnych Darko Jevticia i Szymona Pawłowskiego wydawało się, że trener Nenad Bjelica postawi w końcu na Mihaia Raduta. Chorwacki szkoleniowiec nieco jednak zaskoczył i od pierwszej minuty posłał do boju dwóch nominalnych napastników - Marcina Robaka i Dawida Kownackiego - choć ten drugi częściej operował na skrzydle, co miało kluczowe znaczenie dla jednej z akcji bramkowych.
Początek spotkania, toczonego w ulewnym deszczu, mógł zwiastować emocje i ciekawy pojedynek. Szybko jednak zarysowała się przewaga Kolejorza, który znacznie częściej był przy piłce i nie dawał się rozpędzić ofensywie gospodarzy.
Wynik otworzył w 25. minucie Marcin Robak. Z rzutu rożnego w okolice 5. metra dośrodkował Radosław Majewski, a zupełnie "odpuszczony" przez obrońców doświadczony napastnik nie miał problemów z posłaniem piłki do siatki.
10 minut Lech prowadził już 2:0. Tym razem świetną centrą popisał się Kownacki, a strzałem głową drugi raz Seweryna Kiełpina pokonał Robak.
Do końca pierwszej połowy Kolejorz kontrolował sytuację na boisku, a jedynym "zagrożeniem" dla jego bramki były anemiczne strzały z dystansu w wykonaniu gospodarzy.
Jeśli kibice Wisły mieli jeszcze nadzieję na odwrócenie losów spotkania, to w 52. minucie całkowicie rozwiał je Radosław Majewski. Ofensywny pomocnik Lecha zrobił to w wyjątkowo efektowny sposób, popisując się pięknym uderzeniem w "okienko".
Trzeci gol wprowadził ogromny spokój w szeregi Kolejorza. Goście szanowali piłkę, długo ją rozgrywali i szukali luk w defensywie gospodarzy. Wciąż bardzo aktywny był Robak, który potwierdził, że jest w bardzo wysokiej formie.
Gospodarze bardzo rzadko zagrażali bramce Kolejorza, co nie znaczy, że nie mogli zdobyć przynajmniej honorowej bramki. Tak było chociażby w 69. minucie, ale Dimitar Iliev stojąc kilka metrów od bramki nie był w stanie posłać piłki do siatki.
Do końca spotkania goście prowadzili grę i trudno było oprzeć się wrażeniu, że gospodarze pogodzili się z porażką. Co prawda próbowali jeszcze zagrozić bramce Putnockiego, ale defensywa Kolejorza zdołała zachować czyste konto.
Zespół Nenada Bjelicy odniósł bardzo cenne zwycięstwo, szczególnie biorąc pod uwagę remis Jagiellonii Białystok. Piłkarze Kolejorza zaprezentowali formę podobną do tej z pierwszych meczów rundy wiosennej: byli (niemal) bezbłędni w obronie i zabójczo skuteczni w ataku, a beniaminek Lotto Ekstraklasy nie był w stanie im zagrozić.
Wisła Płock - Lech Poznań 0:3 (0:2)

Wisła: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Damian Byrtek, Patryk Stępiński - Dominik Furman, Piotr Wlazło - Giorgi Merebashvili, Siergiej Krivets (Iliev 38"), Dominik Kun (Reca 55") - Mateusz Piątkowski (Kante 61")

Rezerwowi: Mateusz Kryczka, Bartłomiej Sielewski, Kamil Sylwestrzak, Maksymilian Rogalski, Arkadiusz Reca, Dimitar Iliev, Jose Kante

Lech: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek (Nielsen 46"), Maciej Wilusz, Wołodymyr Kostewycz - Maciej Gajos, Łukasz Trałka, Radosław Majewski (Radut 84") - Maciej Makuszewski, Marcin Robak, Dawid Kownacki (Jevtić 71")

Rezerwowi: Jasmin Burić, Darko Jevtić, Lasse Nielsen, Nicki Bille, Mihai Radut, Marcin Wasielewski, Abdul Aziz Tetteh

88
Nielsen znokautowany w polu karnym przez Kiełpina, wcześniej sędzia odgwizdał jednak spalonego
70
Okres przewagi Wisły, teraz dobra interwencja obrony Lecha przy dośrodkowaniu w pole karne
69
Groźnie pod bramką Lecha! Najpierw obrońca zablokował strzał Byrtka, dobitka Ilieva okazała się niecelna
67
Szymiński doszedł do pozycji strzeleckiej, ale piłka przeleciała daleko od bramki Putnockiego
55
Wisła nie pokazuje nic, co pozwalałoby jej kibicom mieć nadzieję na odrobienie strat
53
TRafienie Majewskiego na pewno będzie golem kolejki, a także mocnym kandydatem do gola sezonu
52
Piękne uderzenie pomocnika z ok. 20 metrów, Kiełpin bez szans, piłka wpadła w okienko
46
Od razu mocne uderzenie Gajosa. Zablokowane.
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. Wisła Płock - Lech Poznań 0:2. Bramki: Robak (2)
45
Robak świetnie odzyskał piłkę, zagrał do Kownackiego, ten wyłożył Kędziorze, ale prawy obrońca Lecha uderzył bardzo niecelnie
45
Pierwsza połowa przedłużona o dwie minuty. Doliczony czas już się rozpoczął
45
Tym razem celne uderzenie z dystansu w wykonaniu Merebashvilego, ale zbyt słabe, aby zaskoczyć Putnockiego
44
Gospodarzy czeka w drugiej połowie ekstremalnie trudne zadanie, defensywa Lecha prezentuje się dziś bardzo pewnie
36
Kolejorz jest już w świetnej sytuacji, a Robak robi solidny krok w stronę korony króla strzelców
35
Kownacki dostał podanie na lewej stronie boiska, przełożył piłkę na prawą nogę, zagrał na 7. metr, a tam był Robak, który oddał świetny strzał głową
35
Robak! 2:0! Świetna akcja Lecha
34
Gospodarze na razie nie mają pomysłu na skuteczne sforsowanie defensywy gości
32
W odpowiedzi akcja gospodarzy, celnie uderzał Merebashvili, ale dobrze interweniował Putnocky
32
Kolejna okazja dla Lecha, Kiełpin dobrze obronił strzał Majewskiego
30
Lech nie wygrał żadnego z trzech ostatnich meczów w lidze, dziś ma szansę na przerwanie tej serii
28
Dla Robaka było to już 14. trafienie w tym sezonie ekstraklasy
27
Lech w świetnej sytuacji, w takich warunkach Wiśle nie będzie łatwo odrobić stratę
25
Rzut rożny, centra Majewskiego w okolice 5. metra, tam stał niepilnowany Robak, który pewnie skierował piłkę do siatki
25
Bramka! Robak!
24
Kombinacyjna akcja Lecha zakończona złym zagraniem Majewskiego. Lechici na razie bez błysku