Reklama
Reklama

Automobilklub Wielkopolski prosi o pomoc od miasta

fot. Poznan Film Comission

Tor Poznań jest własnością miasta, a prawo do jego wieczystego użytkowania ma Automobilklub Wielkopolski, który zarządza obiektem. Przedstawiciele AW twierdzą, że nie są wstanie samodzielnie utrzymać obiektu i proszą o pomoc finansową od miasta.

Od 2010 roku właścicielem Toru Poznań był Skarb Państwa, a w 2012 roku obiekt został skomunalizowany i stał się własnością miasta. Od wielu lat użytkownikiem toru jest natomiast Automobilklub Wielkopolski. Kwestie formalne zostały jednak uregulowane dopiero w 2016 roku. Od grudnia tego roku AW płaci miastu czynsz za użytkowanie wieczyste. Brakuje jednak środków na bieżące utrzymanie obiektu i konieczne inwestycje tj. budowa monitoringu czy remont dróg technicznych.

Ostatnio tor odwiedzili radni z Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego oraz Kultury Fizycznej i Turystyki, a wizyta stała się pretekstem do rozmów o wsparciu finansowym ze strony miasta - Prosimy, aby władze miasta i Rada Miasta troszczył się o swoją własność od grudnia oczynszowaną. Oczekiwane jest m.in. powstanie monitoringu, a to koszt ponad 1 mln zł. Prosimy o wsparcie ze strony miasta, bo bez tego nie podołamy - apelował Robert Werle, prezes AW. Radni nie zadeklarowali na razie żadnej konkretnej pomocy.

Tor Poznań będzie w tym roku obchodził czterdziestolecie istnienia. Składa się onz toru samochodowo-motocyklowego o długości 4083 m i szerokości 12 metrów oraz toru kartingowego o długości 1480 m i szerokości 12 metrów. Jest to jedyny taki obiekt w Polsce.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro