Reklama

Pocisk artyleryjski znaleziony w lesie

fot. Policja
fot. Policja

Niewybuch został znaleziony przez spacerowicza w lesie w okolicach Gębarzewa. Na miejsce wezwane zostały służby. Pocisk został zabrany przez saperów do neutralizacji na poligonie.

W sobotę mężczyzna, który spacerował po lesie w okolicach Gębarzewa odnalazł pocisk artyleryjski. Spacerowicz natychmiast powiadomił o tym policję. Na miejsce przybyli funkcjonariusze z Grupy Minersko - Pirotechnicznej, którzy do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczyli znalezisko.

Okazało się, że był to pocisk artyleryjski kalibru 76 mm pochodzący z czasów II wojny światowej. Patrol saperski z Inowrocławia, który przybył na miejsce zabrał pocisk do neutralizacji na poligonie - informuje asp. sztab. Anna Osińska z policji w Gnieźnie.

Przy okazji policjanci apelują o ostrożność. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie należy to miejsce tak oznaczyć by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji - dodaje Osińska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro